Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska nem tud rendesen...

A macska nem tud rendesen kakilni, oldalt nyomásra fáj neki. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

A macska tegnap éjszaka óta produkálja ezt.

Állatorvoshoz ma visszük el.

Erőlködve próbált könnyíteni magán többször is, de nem tudott.

Mára egy kicsi sikerült, de normális széklet helyett ilyen szürke színű valamit kakilt, olyami mint valami festék, többször is.

Enni nem akar, sem inni.

Egyébként érdeklődik minden iránt, mind eddig, nem roskadt magába.

Féreghajtót kapott, férgek nem látszanak egyébként ebben a széklet szerűségbem.

Márciusban fog lejárni az egy éves időtartam a kombinált oltásra, akkor lesz egy éves. Más oltást sajnos nem kapott, mert az állatorvos, akihez először vittük, ezt ajánlotta, én meg sajnos nem értettem hozzá, így úgy gondoltam, ha kell majd a kombinált oltást ismételni évente, akkor megkap mindent, immáron az új orvostól. Egyébként kijáros, főleg kinti, szokott kapni élősködők elleni spot on-t havonta. Eddig a gyógyszertárban vettem a Frontline Combo-t, de egy ideje váltottam, Strongholdot kapott, most meg az elfogyott a dokinál legutóbb, így Advocate-t kapott.

A szőrét is kiszoktam fésülni, sőt szőrlabdák ellen is szokott kapni jutalom falatokat.


Olvasgattam pár dolgot, azt írják mellőzzem ilyen esetben a száraz tápot. Igazság szerint az utóbbi időkben nem eszik szárazat, inkább a nyers illetve főtt csirkehúst eszi, plusz alutasakosat. Ilyen konyhai maradékokat nem adok neki soha.


Kezdek aggódni, az állatorvos csak délutántól rendel.



2020. jan. 12. 08:56
 1/3 anonim válasza:
Nem kellett volna féreghajtót adni időszakon kívül. Azt akkor kell ha a korábbi lejárt. Egyenként ha nem iszik, nem eszik vagy a széklete más orvos azonnal.
2020. jan. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem most kapta a féreghajtót. 3 havonta adok.
2020. jan. 12. 10:24
 3/3 A kérdező kommentje:

Most evett egyébként.

Ennek a cicának egyébként már volt minden baja.

Egyszer műtve lett a lába, kiszaladt az autó elé.

Azóta tökéletesen helyre jött.

Múltkorában kötőhártya gyulladást kapott, arra is kezelve lett.

Van egy másik testvér cicus, annak soha semmilyen baja nincsen, pedig a kettő közül pont a másik az, amelyik főleg kint szeret lenni. A beteges sokkal többet van bent.


Természetesen bármi baja van, azonnal viszem orvoshoz, ez nem kérdés. Amint van rendelés. Éjszaka sajnos bárkit is lehetetlen elérni, nem veszik fel a telefont a környékbeli dokik, hiába hivogatom őket.

Így is szerencsém van, egy van, aki rendel a környéken délután vasárnap... Nyitásra ott vagyok vele, ez nem kérdés.

2020. jan. 12. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!