Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikortól adhatunk a beteg...

Mikortól adhatunk a beteg macskának rendesen enni?

Figyelt kérdés
A macskám péntek reggeltől hányt, hasmenése volt. Délután az orvosnál kiderült, láza is van. Adott neki antibiotikumos oltást, illetve digestion pasztát. Másnapra a láza megszűnt, és kapott még egy injekciót. Az orvosi utasítás szerint csak rizst és májkrémet kap, azt mondta, három napig szigorúan tartsuk a diétát. Viszont a hasmenése még mindig fennáll. A cicának nagyon jó kedve van egyébként, játékos, meg persze legszívesebben mindent kienne a kukából is. Mivel a doki elutazott a nászútjára, itt kérdezném meg, hátha valakinek van ezzel tapasztalata: holnap már adhatunk neki más ételt is, vagy várjuk meg, míg megszűnik a hasmenés?

2018. aug. 20. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Hallgass az orvosra, ő tudja a legjobban.

Az egy dolog, hogy a cica enne, én is ettem volna, amikor kórházban voltam és több napig csak tea és háztartási keksz, később rizs volt a "menű".

A 3 nap leteltével is egy-két napig szerintem inkább csak száraz tápot és vizet adjatok a macseknak, azt is mértékkel. Ki fogja bírni. Ennie viszont muszáj, mert a macskák szervezete - a miénkkel ellentétben- nem bírja a teljes koplalást.

2018. aug. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Sajnos mára eltűnt a jókedve és az étvágya is. Begyulladt a szeme. Nagyon aggódom..
2018. aug. 21. 11:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnálom, azt gondoltam, jobban lesz.

Vérvétel volt? Nem ártana. Érdemes lenne még esetleg FIV/FELV tesztet is csináltatni, sőt, akár elvinni egy másik orvoshoz is. Én úgy vagyok ezzel, hogy egy vélemény nem vélemény. Sajnos, nem minden állatorvos elég lelkiismeretes és alapos.

2018. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!