Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Provera fogamzásgátló meddig...

Provera fogamzásgátló meddig adható biztonságosan?

Figyelt kérdés

Mindenhol mást írnak, 1 év, 5 év... Igen, felfogom keresni az állatorvost, csak gondoltam hátha tudja itt valaki.

(Ne írjátok, hogy ivartalanítani kéne, mert nem lehet.)


2020. jan. 15. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Semeddig, nem biztonságos. Miért nem lehet ivartalanítani?
2020. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Mi az oka, amiért nem lehet ivartalantani?
2020. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Már bocs, de szerintetek ez nekem hol hasznos? Leírtam, hogy nem lehet, a kérdés szempontjából lényegtelen, hogy miért.

A kérdés, hogy hány év után kell szüneteltetni a gyógyszer adását?!

2020. jan. 15. 22:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem lényegtelen, ha hasznos válaszokat vársz.
2020. jan. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szívbeteg, nem altatható, tehát nem műthető. Nincs befolyással az életére, de értelemszerűen ivartalanítani nem lehet.

Így már tudsz érdemben is válaszolni? Nem? Gondoltam.

2020. jan. 16. 09:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kell felkapni a vizet, de ez tényleg fontos információ, nem értem, miért titkolnád, semmi ciki nincs benne, szívbeteg, érthető ok, de ha nem írod le, akkor (mint ahogy az első válaszolónál is láttad), értetlenkedni fognak és felelőtlennek fognak tartani. Mellesleg nincs mindenki hozzánőve az internethez, szóval légy szíves nyugodj le, különben a te szíved sem lesz rendben.

A fogamzásgátló hormon, és mint olyan, az egyed szervezetétől is függ, hogy milyen hatással van rá. Embereknél is nem véletlenül csinálnak (normális helyeken persze) kivizsgálást előtte, nem hasukra ütve adják. Ha nem körültekintően járnak el, eléggé meg tudja borítani a szervezetet.

Nem tudom, ezt olvastad-e már (ugye a te macskád nem ivartalanítható egészségügyi okból, viszont itt még egy évig sem javasolják, meg is magyarázzák, miért):

[link]

2020. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 Nemár. Tudom mit okozhat, ezért tettem fel a kérdést...

Gondoltam felesleges annyira részletezni, hogy mi a baja, mert a kérdés a gyógyszerre irányul. Vannak az én macskámon kívül is szívbeteg, vagy ilyen-olyan probléma miatt nem műthető macskák, akik szintén ezt kapják, mert más megoldás nem létezik. Ha hagyom tüzelni, azzal nem csak, hogy mindketten szenvedünk, de tönkre is cseszheti az életét, álvemhesség, emlőgyulladás stb felléphet, mert folyamatosan tüzelne. Ha bizonyos időközönként hagyom fialni, akkor kevesebb eséllyel lesz ilyen jellegű problémája, viszont rajtam marad egy rakás kölyök. Nem szórakozásból kérdeztem, nincs baj, ha nem tudod, de hozzáértő válaszokra lenne szükségem.

2020. jan. 16. 14:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Marketing szöveg:Kérdezze meg, jelen esetben a macska kezelőorvosát és gyógyszerészét. Gondolom hordod orvoshoz, tehát semeddig sem tart erre is rákérdezned.
2020. jan. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nincs szüksége orvosi kontrollra és mint írtam, meg fogom kérdezni az orvost, de örültem volna néhány hasonló gondokkal küzdő gazdi válaszának. Szóval ezzel megint nem vagyok kisegítve.
2020. jan. 16. 16:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Öt éve szedi a cicám, a világon semmi baja nincs.

Azt gondolom, azért riogatnak a szövődményekkel és javasolnak műtétet, mert az állatorvosok ezzel igen jól keresnek.

Emberek is szedik évekig és elenyésző azok száma, akiknek bármi problémájuk lesz emiatt.


Szokták javasolni, hogy november közepétől január közepéig tartson szünetet a cica a szedésben, mert akkor a párzás is szünetel.

Ha viszont sokat van a cica lakásban (netán teljesen benti cica), akkor ez nem működik, náluk nem áll le az ivarzás télen. Az enyém csak rövid időre megy ki télen és 2 éve terhes is lett a gyógyszer szünetében.

2020. jan. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!