Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek elajándékozzuk a...

Szerintetek elajándékozzuk a macskánkat?

Figyelt kérdés
Van egy kandúr cicának (meg egy nőstény is de az most mindegy) 8 hónapos. KB. 2 hónapja történt valami baleset vagy nem is tudom mi és a farka lebénult pár napra majd az egyik lába is de teljesen helyre jött a kezeléseknek köszönhetően. A szüleim már ekkor is elég pipák voltak. Most meg megint történt valami de ezt nem fogom részletezni (nagy fájdalmai voltak/vannak de már javulunk. Kiskorában az utcáról lett befogadva 6 hetes korában, nem ismerjük a szüleit. Valamilyen keverék lehet mert borzalmasan hosszú a szőre (doktornő szerint Perzsa keverék). Nagyon úgy tűnik, hogy elég "gyenge" és nem való neki ez a kinti élet. Itt kezdődik a baj, hogy mi csak ezt tudjuk biztosítani. A másik macskánk teljesen elvan, még a jég hátán is elélne... Bent nem tarthatom sajnos. A szüleim azt mondják, hogy ajándékozzuk el, mert nem tudunk olyan körülményeket biztosítani, amire neki szüksége lenne. Nem szeretnénk, hogy megint történjen vele valami mert mi kint tartjuk. Ezért szeretnénk olyan gazdit találni aki csak bent tartja és több figyelmet fordít rá mint amit mi tudunk. Viszont nekem a szívem szakadna ha itt hagyna engem.. Számára meg mi vagyunk azok akik megmentették az utcáról és ő a leghálásabb macskánk aki valaha volt. Hozzáérek már dorombol, bújik. Mikor volt az a lebénulós balesete pont akkor utaztunk el repülős útra úgyhogy a szomszédnál lakott addig. Nagyon rosszul volt, mikor hazaértünk pár nappal később, teljesen életre kelt. Sokkal jobban volt mikor újra nálunk lehetett és ez tényleg igaz, így volt. Mindenféleképpen az ő érdekeit akarom nézni. Az a baj hogy szerintem nagyon szoros kötelék van köztünk, mióta befogadtuk és úgy érzem cserben hagyom azzal, hogy "lepasszolom". De ugyanakkor lehet jobb/szebb élete lenne ha bent élne pl. Egy idős emberrel aki sok időt tud ráfordítani. Igazából csak véleményeket szeretnék tőletek kérni, hogy szerintetek mi lenne jobb neki.

2020. jan. 22. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A cica egy idő után megszokná az új helyét, gazdáját főleg, ha tényleg jó embert találtok neki, aki sokat foglalkozik vele, akkor neki is jobb lenne az úgy. Ha ti nem tudtok megfelelő boldog életet biztosítani számára, de tudtok olyat akinél jobb helye volna, szerintem adjátok oda.
2020. jan. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ajándékozzátok el, de csak kizárólag benti cicának. Olyannak, aki ezt bevállalja.

Tedd fel a Facebookra, egy aranyos fényképpel.

2020. jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, ha nem vagytok hajlandóak őt bent tartani.

Esetleg megoldás lenne még, ha az udvar lenne macskabiztosra megcsinálva (amit mellesleg a törvény is előír), azaz ne tudjon az udvarról kimenni. De nyilván a szüleid erre nem fognak áldozni.

Tehát, a cica érdekét nézve, próbáld meg őt olyan helyre elajándékozni, ahol lakásban és/vagy szökésbiztos kertben élhet.

Ez viszont nem lesz könnyű, hogy tényleg megbízható új gazdit találj neki. Legjobb lenne, ha a gazdikereséshez macskás alapítványok közvetítését kérnéd, ők könnyebben ki tudják szűrni a nem megfelelő embereket.

2020. jan. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi baleset, ivartalanitva van, vagy csak megy amig falba nem ütközik?

Mindegy, ajándékozzátok el oda, ahol benti lehet - inkább bent lehet, mielött a következő baleset végzetes nem lesz...

2020. jan. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ajándékozd el benti tartásra. Jobb lesz neki.

Majd megszokja az új helyet, és legalább tovább élhet, nem lesznek ilyen sérülései. Jót teszel neki azzal, hogy elajándékozod. Meghosszabbítod az életét.

Az ő érdekeit nézd, ne azt, hogy neked mennyire fog hiányozni. Nem hagyod cserben, éppenhogy ezzel segítesz neki.

2020. jan. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ajándékozzátok el olyan gazdiknak, akik felelősségteljesen tudják gondozni. Nem "lepasszolod", hanem biztosítod neki az életben maradást. Nálatok elpusztulna, csak idő kérdése. Legjobb lenne, ha a másik macskát is elajándékoznátok olyan gazdiknak, akik nem vágják ki a -10 fokba télen.


"Idős emberrel"? Te most szórakozol? 25 éves vagyok, benti cicám van és nem szenved hiányt semmiből. Amíg egyetemen vagyok addig alszik (cicák átlag 16 órát alszanak), amikor hazajövök akkor játékidő, utána bújás-dorombolás a kanapén vagy a laptop előtt a széken, este együttalvás.


Önző vagy, ha hagyod, hogy nálatok elpusztuljon és nem keresel neki egy normális gazdit.

Ahhoz meg, hogy valaki foglalkozzon az állatával nem kell öregnek lennie! Az épeszű emberek azért vállalnak macskát, mert AKARNAK és TUDNAK vele foglalkozni. Ha ez nincs meg, akkor nem kell macskát tartani!

2020. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!