Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig lesz ez így, mit tudok...

Meddig lesz ez így, mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Befogadtunk egy felnőtt cicát egy hete. Tudom, idő kell, amíg hozzánk szokik, de már nehezen bírjuk. Nappal egyátalán nem jön elő, a szekrény mögött bújkál. Néha próbáljuk kicsalni jutalomfalattal, de nem jön, azt mondták a menhelyen, hogy az a legjobb, ha hagyjuk, majd a saját tempójában halad. Ez rendben is van, de az éjszakák... 01:00kor elő jön és zeng tőle a lakás egészen amíg ki nem világosodik! Folyamatosan nyávog és olyan hangosan, hogy felébreszt mindenkit! A párom rengeteget dolgozik, és van egy 2 évesünk is, aki sokszor amúgy sem alszik jól ->emiatt persze én sem, de mióta itt van ez a macska szinte semmit nem alszunk, kizárni sem lehet a szobából, mert akkor úgy döngeti az ajtót, hogy a szomszéd már átjött szólni miatta. Ez nem mehet így tovább, de nem tudjuk mit tegyünk... járt már valaki így? Mit tanácsoltok? Nem szeretnék tőle megválni, de a párom már gondolkodik rajta. (Egyébként ne egy rosszul tartott, bántalmazott, éheztetett macskát képzeljetek el, jó dolga volt, csak az előző gazdája külföldre költözés miatt megvált tőle.)

2020. jan. 23. 04:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Én adnék egy esélyt a feliway nyugtató párologtatóknak
2020. jan. 23. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem amikor elkezd nyávogni és van hozzá kedved kezd simogatni, hátha megnyugszik, tudom elég fárasztó ez éjjel de lehet hogy 1-2 hétnél tovább nem kell csinálni és megnyugszik . Nekem is van időszakosan ilyen gond a macskáimmal, de főleg nyár, vagy tél közeledtén amikor gondolom mennének kalandozni és az idő is megfelelő ehez nincs extrám hideg vagy éppen forróság.
2020. jan. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%

Nehogy simogasd amikor tombol, nem hülye, pillanatok alatt összeköti, és ahányszor egy kis dédelgetésre vágyik, így fog viselkedni.

Én két lehetőséget látok: este bezàrjátok egy hordozóba (ha még tudjátok fogni), vagy sajnos visszaviszitek (ilyet soha nem ajánlottam még...) és helyette hoztok egy kölyök macskát.

Ez így nem maradhat.

2020. jan. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
9%
Vidd vissza oda, ahonnan hoztátok!
2020. jan. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%

Fokozatosság.

Lehet eddig olyan helyen volt, ahol nem volt hangzavar, kisgyerek stb. Eleve új helyen van, attól is fél. Új emberek, új szagok, új hangok stb.


Zárjátok ki/be egy olyan helyre, ahol nem tud elbújni semmi mögé. Az, hogy egész napra elbújik, te meg ráhagyod, az pont arra jó, hogy az életben nem fog megszokni titeket. Este azért merészkedik elő, mert csend és nyugi van és lenne igénye a társaságra, valószínű ezért óbégat.


Szóval: nem hagyod napközben elbújni, berakod egy olyan szobába, ahol nem tud elbújni. Sűrűn bemész hozzá, beszélgetsz, megsimogatod, adsz neki enni stb. Ezt ismételgesd addig, amíg hozzád nem szokik.

Ennek viszonylag hamar mennie kellene, a macskák alavetően barátságosak és hamar nyitnak, pláne ha nem érte őket semmilyen olyan trauma, ami miatt félniük kellene az embertől.

Ha veled megbarátkozott, esetleg dorombol és úgy látod, hogy nincs baj, akkor utána csinálja a párod is. A gyereket is "mutasd be neki" mindenképp, de egy kis ideig még ne legyen körülötte visítozás, stb. Kerüljétek a hirtelen hanghatásokat és mozdulatokat.


Azzal, hogy bedobtad a mélyvízbe (gondolom mindenki nekiesett volna nyaggatni) csak mégjobban beszarattátok szegényt.


Nem lesz vele semmi baj, de azzal hogy hagyod a szekrény mögött dekkolni, nem oldódik meg a helyzet.

2020. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Nekem az állatorvosom azt mondta a feliway semmire se jó. Pénzkidobás.


Nekem is volt ilyesmi macskám. Nagyon rossz helyről hoztuk el. Alultáplált is volt, és beteg..mindenkitől félt, amikor nyávogott olyan hangja volt mintha haldokolna. Ő is elbújt a szekrény mögé.

Én hagytam 2-3 napot bújkálni, de nem változott a helyzet.

Kivettem az ölembe és simogattam. Naponta többször, próbáltam hozzá közeledni. Jót tett, mert egyre bátrabb lett. Másnap már játszani is hajlandó volt velem egy kicsit.

Kb 1,5 hét telt el mire feloldódott, és nem bújkált.


Mondjuk a tiéd nem rossz sorsú. Biztos hiányzik neki a gazdija, azért ilyen. Idő kell neki mire elfelejti.

2020. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
Az egyik macskám kb. 3 hónapig bújkált a bútorok alatt. Én nem erőltettem. A zajongás már sokkal problémásabb. Nappal le kellene fárasztani. Amúgy meg következetesnek kell lenni, és ki kell zárni éjszakára!
2020. jan. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
Aki lepontozta az 5-öst, miért tette? Mert én is hasonlót szerettem volna írni, de akkor nem teszem.
2020. jan. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, viszont mint írtam, én nem szeretnék tőle megválni, . Sajnos egyelőre simogatni se hagyja magát, de ezt állítólag az előző gazdinak se hagyta, így nem szivesen erőltetném. Az ötösnek pedig üzenem, hogy senki nem esett neki a macskának, nem is értem honnan vette ezt, és nem minden gyerek "visítozós", ahogy az enyém sem!
2020. jan. 23. 16:48
 10/16 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm szépen, nem tudtam mi az, de rá kerestem, és adunk neki egy esélyt!
2020. jan. 23. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!