Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicának mennyire fontos a...

A cicának mennyire fontos a prémium táp?

Figyelt kérdés
Alapvetően kutyás vagyok, ezért nem tudom, hogy őket is érdemes-e prémiummal etetni, vagy nekik jó a whiskas is?
2010. júl. 22. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Két macskám van, nem ettek eddig prémium tápot (igaz, mást sem, mint Kitekatot és Whiskast), és eddig még semmilyen egészségügyi problémájuk nem volt (8 és 7 évesek). Most, egy hónapja kapnak prémium tápot (Purina One), és azt kell mondanom, semmi változás nincs náluk, legfeljebb jobban hullik a szőrük (gondolom a meleg miatt), és nem fújja fel őket a táp (magyarán mondva lefogytak).
2010. júl. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És miért váltottál?
2010. júl. 22. 20:42
 3/9 anonim ***** válasza:

(A Purina nem prémium táp)

Egészséges macskák remekül elélnek kevésbé márkás eledelen is, de vannak kényes szervezetűek, amelyek megbetegedésekre hajlamosak. Nekik ajánlott a prémium táp.

2010. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én cicám se eszik prémium dolgokat, sőt, vagy hogy kimondottan olcsó konzervet adok neki. de emellett kap elég sűrűn nyers husit, vagy főtt ételt (pl. husilevesben főtt husikat vagy csirkecomb csontját). szerintem ezek is kellenek, nem lehet csak konzerven meg száraz tápon tartani.
2010. júl. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minőségi eledel kutyának és macskának egyaránt ajánlott, ha idős korban is egészségesnek akarod látni. A whiskast és társait olyan szemétből állítják elő, ami már a haszonállatok takarmányába sem jó. Tudod, alapvetően én is kutyás vagyok. De a büdös életben soha nem tudtam megérteni, miért ér sok ember szemében sokkal kevesebbet egy macska. Annak is fáj ám, ha beteg.....
2010. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Dehogy ér kevesebbet! Nem erről van szó, de mégiscsak egy kevésbé kényes, sokkal szívósabb állat, mint a fajtatiszta kutyák nagytöbbsége.


A szüleimnél a cicák elvileg ilyen bolti izé tápot kapnak, a kutya meg prémiumot, a cicák a kutyáét eszik általában, és elég egészségesek.


Nem sajnálom én tőle, meg úgyis járok az állatkereskedésben kutyatápot venni, csak a legtöbb macskás ismerős bolti kajával etet, és viszonylag ritkán hallani vitaminhiányos ciccről :) Azt hittem, talán a macskakajáknak jobb a minősége, vagy a cicáknak alacsonyabbak az igényei.


Macskánál nem hangoztatják annyira, hogy legalább az első évben, mindenképpen, blabla.

2010. júl. 22. 21:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Szeptemberben lesz 16 éves a maccsom. 3 hónaposan került hozzám és hosszú évekig csak és kizárólag a Friskiest ette meg. Nyers csirke, kacsa, pulyka fej volt még mellé neki, ami lement.Aztán az évek alatt sokszor csak nevenincs áruházi szárazra jutott.Éhes volt, kénytelen volt megenni. Néha kapott Royalt,és néhány fajta külföldi tápot.

Ma senki nem mondja meg róla, mennyi idős. Orvos csak ivartalanításkor látta. Az összes foga ép, csont színű.A madarakat ma is elkapja.Néha egér is jut neki.

Bármilyen termék került a táljába, változást sosem láttam rajta.

Ja.. sziámi exkandúr:))

2010. júl. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Eleinte a macskám Friskiest meg Kitekatot evett, állandóan "be volt horpadva", úgy nézett ki mint akit éheztetnek. Átváltottunk prémium tápra és heteken belül látható volt a különbség. A szőre csillog, kikerekedett a hasa és láthatóan jóval egészségesebb. Én örülök, hogy így döntöttem, bár nekem ő az egyetlen állatom, így megengedhetem, hogy a legjobbat kapja. Szerintem érdemes őket is prémiummal etetni.
2010. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hivatalosan prémium táp-e, de hogy elég drága a Purina One normál tápnak, az biztos. ;) No meg a csomagolásán is rajta van, hogy erre, arra, mindenre jó, ilyen egészséges lesz a macska, meg minden jóság. Igazából belülről biztos jó nekik, de ebben a hőségben elég viharvertek szegények (már csak 4 és fél kilók, nőstény léttükre).


Amúgy azért váltottam, mert ki akartam próbálni, hogy jobb-e. Évek óta csak és kizárólag ugyanazt hajlandóak megenni (még a royal caninba is csak belenyaltak, és lehetett kidobni), ami nem egészséges. Ezt megeszik, de mint írtam, sok különbség nincs.

2010. júl. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!