Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen száraztápot vegyek a...

Milyen száraztápot vegyek a cicának ami prémium kaja?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyi idős. Nagyon pici (7-8-9) hetes cicának mindenképpen Royal canin babycat. (bár igazság szerint ilyenkor az anyjuk mellett van a helyük...)

12 hetestől 1 éves korig royal canin kitten, orijen, acana, vagy bármelyik táp kittentápja (iams, eukanuba, hill's, leonardo, stb)

Egy éves kortól már teljesen egyedi. Ivartalanított kandúrnál mindenképpen ivartalanított állatnak valót, ami szabályozza a vizelet ph értékét és megakadályozza a húgykövet. De kapható külön érzékeny emésztőrendszerre, válogatásra, fogkő ellen, stb. Te ismered a macskád. Érdemes váltogatva adni, tehát nem mindig ugyan azt, és fontos hogy ne kizárólag száraztápon legyen tartva a macska (nálunk pl minden este vacsorára kapnak konzervet, főtt húst, stb)

Idős állatnak (állt 8-10 év fölött) külön tápok vannak.

2011. okt. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A váltogatás alatt természetesen nem azt értettem hogy egyszer egyik márkát add, máskor a másikat, hanem egy márkán belül érdemes váltogatni a különböző fajtákat/ ízesítéseket.
2011. okt. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták függ az életkortól, attól h ivartalanított-e, kinnt vagy lakásban él a cica. Az enyém ivartalanított kandúr, bennt él a lakásban szárazeledelnek Hill's-et adok (7 éven felüli macskáknak valót), de 80%-ban alutasakosat eszik inkább. (de az már nem Hill's)
2011. okt. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm aranyosak vagytok !!a cica másfél éves akkor mehet neki eukanuba?
2011. okt. 11. 16:30
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Fogj neki egeret, vagy vegyél fehér geret az prémium kaja és macskának való az biztos.
2011. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mehet, persze.
2011. okt. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ne ezekre a tápokra költs egy csomó pénzt! Hanem vegyél rendes husit- csirke szárny/nyak/mell, bármi és azt egészítsd ki olcsóbb táppal- pl. multifit, vagy az Aldis száraz táp is 15%-os hústartalommal rendelkezik. Ezek mellé adnék még jó minőségű konzerveket: szintén multifit, Shah- aldi, v Opticat-Lidl, esetleg Butchelors- Tesco. Sokkal jobban jössz ki anyagilag és szerintem a cica is jobban jár, mint a "prémium" száraz táppal.


De ha mindenképp a szárazat akarod, akkor én csak az Acanát, v az Orijent ajánlom, az RC szerintem elég vacak.

2011. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!