Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim baromi sokat...

A macskáim baromi sokat esznek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van két ivartalanított nőstény 1 éves cicám.


Mikor reggel elmegyek munkába, adok nekik enni, de soha sem eszik meg. Teljesen mindegy, hogy száraz tápot, alutasakosat, nyers-főtt csirkehúst... semmit.

Mivel kinti macskák, így nem tudom megoldani azt, hogy a kaja non-stop előttük legyen, hogy tudjon enni a kajából, mert az idegen macskák a szomszédból megeszik előle.

Egyébként éjszakára bezárom őket a nyári konyhára, mert félek, hogy elcsapja őket valami autó. Tudom biztonságosabb a benti tartás, de mondjuk ez egy jó környék.

Napközben szerencsére nem merészkednek ki az utcára.


Sajnos napközben nincs itthon senki, így senki nem tudja megetetni. Mikor meg hazajövök szegények már annyira nyávognak az éhségtől, hogy szinte elsírom magam, annyira rossz látni, hogy a saját hülyeségből, hogy nem képesek megszokni a rendszert, hogy reggel van etetés, és hogy egyenek.


Aztán ilyenkor gyorsan, mert másra hirtelen nincs időm, mert a macska már rám ugrik szinten, kiszedi a zacskót a kezemből, szaladnak be a házba utánam, kibontom az alutasakosat, kiöntöm nekik, ebből kettőt azonnal megeszik a két macska, amíg én a húst a fagyasztóból kiengedem nekik.

Utána azt is befalják.

Rá két órára szintén éhesek, adni kell nekik ismét valamit. Vagy tápot, bármit.

Ez egy nem normális, mert a macskámon már látszik az egyiken hogy eléggé kövér, úgy néz ki kb mint egy jól fejlett kandúr macska, az 1 éves nőstény cicám.

A másik viszont jó súlyban van.


Hogy szoktassam rá őket arra, hogy ekkor és akkor van etetési idő és hogy szokjanak hozzá?

Kezd kikészíteni ez a dolog.

A másik még az, hogy folyton válogatnak.

Két napig megeszik a nyers csirkét, másnap már nem kell nekik (sosem az előzőt adom oda, ami megmaradt, mindig egy adagot kapnak, frissen veszem ki a fagyasztóból és engedem ki), harmadnap már csak főzve eszik meg, negyedik nap már úgy sem. Egyik nap a Felix a kedvence, másnap csak a Whiskast hajlandó megenni. Egyik nap imádja a száraztápot, máskor hozzá sem nyúl.

Nem tudok egy állandó etetésre berendezkedni, mert ha berendelek nagyobb mennyiséget egy adott eledelből, amit szeretnek, tuti hogy rám marad ... és inkább éhezik a macska, minthogy megegye, ami nem jó neki...



2020. febr. 14. 23:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

[link]

Itt egy kép, szerintetek tényleg kövér?

2020. febr. 15. 00:02
 12/21 anonim ***** válasza:
93%
Én nem látom kövérnek, persze a valóságban még lehet túlsúlyos a cicus, vagyis cicusok. Amúgy gratulálok, meseszépek.
2020. febr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se tűnnek kövérnek, szépségesek :)

Egyébként a vízfogyasztáson ne parázz főleg ha kinti cicák. Lehet hogy pont a tálkában lévő víz nem kell nekik, de szomszédoknál itt ott kertekben találnak vizet.

Egyébként én is a magas hústartalmú prémium tápokat ajánlom (bár ha nem eszik meg majd' édes mindegy..) abból keveset esznek. Ahonnan mi örökbefogadtuk a cicákat ők is purina juniort kaptak illetve hogy ne legyen drasztikus a váltás még egy rövid ideig nálunk is azt kapták. Aztán váltottunk és bár tapasztalt cicás vagyok de néha ijesztő volt és el kellett gondolkozni hogy tényleg esznek-e annyira drasztikus volt a különbség. Viszont tényleg jó lenne valami olyan eldugott helyet találni ahol (csak)ők napközben is hozzáférnek a szárazhoz.

Egyébként én sem javaslom a válogatást Vág egyenek nyersen és akkor csak az vagy táp (és ritkán nem napi szinten husi jutalomfalat gyanánt).

Lehet kicsit el vannak kapatva, hogy ennyi felé a választék és finnyáznak :D

2020. febr. 15. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az én cicám pont ilyen.

Ő benti, mindig van előtte száraz táp, de ha jövök haza, olyan műsort rendez, hogy azt hinném az éhhalál szélén áll. Aztán eszik pár falatot a frissen kirakott kajából és odébbál.

2020. febr. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Béla211 ***** válasza:

Amúgy lehet kegyetlenül hangzik de nekem is ez volt a problémám hogy reggel nem igen akartak enni mikor meg haza értem majd nem szét szedtek. Én egyik nap ezt meg unva csak minimális enni valót adtam nekik nem annyit amennyit ettek volna onnantól szépen ettek reggel is. Amúgy a happy catet próbáltad nekem ezt eszik meg a baranyosat és a lazacosat és bőven elég nekik a napi fej adag. Most már több hete ezt eszik és jól eltelitodnek tőle purinat imádták de mindig éhesek voltak.

Amúgy nekem sem isznak vizet ezért ők is kapnak konzervet de én teszek hozzá mindig plusz vizet és úgy kínyalják. Mert ivartalanított kandúrok és nem szeretném hogy hugy kővuk legyen.

Amúgy furak a macskák mert a felmoso vödör inna az egyik de csak akkor ha már felmostam vele a teraszt. Ezt nem is értem.

2020. febr. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Van Happy Cat is, vettem egy 4 kilós zsákkal, azt is ímmel-ámmal eszik.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

Megpróbálok belőle megfogadni, amit sikerül :)


Igen, valóban szép a cica, ezt mondja mindenki, aki látja. :)

De szerencsére idegenekkel távolságtartó, nem engedi, hogy megsimogassák, csak nekünk, így nincs meg az esély, hogy elcsalja valaki.

2020. febr. 15. 08:44
 17/21 A kérdező kommentje:
Egyébként van microchipes ajtóm is :D Most olvasom, hogy valaki szintén javasolta, csak először elkerülte a figyelmemet a sok komment miatt. A kicsi meri használni kifelé menet, a nagy nem meri. Fél tőle.
2020. febr. 15. 08:47
 18/21 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a purizon halas tápot. Elég jó minőség, zooplusról rendelhető 10 kilós is. Nekem azt eszi a macska, általában reggel kikanalazok neki egy adagot és azt elropizza egész nap. Sosem eszik egyszerre sokat, a macskák nem így esznek. Az éhezők viadala jelenet meg tipikus, nekem is mindig eljátssza a hattyú halálát etetés előtt, pedig mindig kap enni és jó húsban van. Nem kövér de nem is sovány.
2020. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Esetleg száraztápot nedvesen adni?

Próbáld meg az alutasakost kerülni, csupa ízfokozó. Szerintem nem elég ízes nekik már a száraztáp.

De egyébként az is lehet, hogy csak totál fel vannak dobódva, hogy véégre hazaértél és azért a nagy ének.

Most kicsit a levegőbe beszélek, mert mi még csak tervezzük a cicaajtót (most többnyire az ablakon járnak be :D), de próbáld meg jutifalival megbarátkoztatni a cicát vele. Fél, mert nem tudja mi az.

2020. febr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Én Wild Freedommal etetek, reggel 25g,este 25g, 3x2 kg táp több hónapig elég.
2020. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!