Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért baj az, ha sötétedés...

Miért baj az, ha sötétedés után a kinti macskáimat bezárom?

Figyelt kérdés

Olvastam itt is, hogy azt írják, ha a macska kinti, akkor legyen este is kint.


Van egy jó kis fűtőtt helyük, ahová betudnak járni este is mikrochipes macskaajtón keresztül, normális, kultúrált hátsó nyárikonyha rész, nem egy padlás vagy garázs.


A macskáim egyébként teljesen megszokták, semmi kifogásuk ellene.


Az okok: Mivel kinti macskák és erre viszonylag sok autós járkál nem éppen a megengedett sebességgel éjszaka, a helyi vagányok, ahogy szokták őket errefelé nevezni, nem merem kint hagyni éjszaka a macskát.

És mióta kb 30 éve itt élek ebben a házban, láttam jó pár macskát elcsapva az út közepén esténként.

Nappal még egyet sem.


Sőt nappal az enyémek is inkább a kertben játszanak vagy az udvaron. Max a kapuig mennek.

De majdnem kétszer kaptam infarktust, mikor meglátott engem a macskám a másik oldalról, szaladt át a sötében hozzám, ha a kocsi kicsit gyorsabban megy, a macska ott marad. Ezt kétszer játszotta el. Azóta zárom esténként őket.



2020. febr. 17. 16:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%

A kinti macskákat estére _be kell_ zárni. Bárki macskához picit is értő ezt fogja mondani. Egyrészt pont azért, mert este egy csomó baj érheti őket, másrészt ezzel véded a környezetben élő állatokat is, mert a macskák szürkületi vadászok, akkor a legaktívabbak, veszélyesek.


Jah, amugy olyan ~2 évesen komolyodnak meg, akkor érik el a szociális érettségüket. De ez nem jelenti azt, hogy nem maradhatnak továbbra is játékosak.

2020. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nekem is attól, hogy alapvetően kinti cicáim vannak, mindenük megvan.

Normális kajákat esznek, hús, rendes minőségű tápot, nem házi maradékkal etetem.

3 havonta féregtelenítve vannak, minden hónapnak kapnak bolha elleni cseppet, megvan a kombinált, leukózis és veszettség elleni védőoltásuk is.

Sőt kb mindenre odafigyelek, amire tudok.

Ha például tudom, hogy ilyen autós felvonulás van a faluban, vagy ilyesmi program, ki sem engedem alapba. Sem szilveszterkor, vagy ha tudom, hogy tüzijátékot rendeznek.

Direkt vettem microchipes macskaajtót is, hogy amíg nem vagyunk itthon, a kaja ott lehet és csak ők férnek hozzá, nem eszik meg előlük az idegen macskák

2020. febr. 17. 20:31
 13/15 anonim ***** válasza:
75%
Legjobb mégis az lenne, ha csak bentiek lennének.
2020. febr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a benti tartás lenne a legjobb, de a macskának nem.

Próbálkoztam ezzel is, de egyszerűen ezt lehetetlen küldetésnek éreztem.

Elég, ha csak 10 percre nem nézek rájuk, ha bent vannak a házban, borul minden. Virágföld a cserépből, kisebb virágcserepek, szétkaparják az ülőgarnitúrát a nappaliban, egymással verekednek, levernek mindent.

Az egyik még jobban rászoktatható lenne a csakt bent létre, de a másik az kizárt.

Ő, ha már csak bezárom az ajtót, az nem tetszik neki.

Odaül az ajtó elé, mint egy kisbaba kb elkezd "sírni" szó szerint, hogy engedjem ki. Ha nem teszem, akkor elkezdi lerángatni a függönyt, szétkapar mindent, vagy csak szimplán elbújik valamelyik zugba és megsértődik, akár órákig is.

Többször volt olyan, hogy nyávogott, hogy ki akar menni és nem ki ment az udvarra, hanem a saját helyükre, a nyárikonyhájukra, oda akart menni aludni.

Vele például egy állatorvosi látogatás is horror, nem szereti a bezártságot. A kocsiban végig nyávogja az egész utat, sőt még az állatorvosi rendelő is tőle szokott hangos lenni. Ilyet még nem is láttam azelőtt. A másik tud alkalmazkodni jobban, de ő kevésbe.


Egyedül éjszaka tűrik meg a bezárást, mivel ahonnan kaptam ők is estére bezárták, én is kiskoruktól ezt csinálom, így ez nem okoz gondot.



Kinti macskák voltak amúgy is, úgy kaptam őket, hogy kint tartották.

2020. febr. 17. 22:24
 15/15 A kérdező kommentje:

Amúgy biztosan jól érzik magukat, mert nagyon ritkán nyávognak.

Az egyik szokott, mikor ölbe bújós percei vannak, neki kell napi 5 perc, hogy felugorjon az ölembe, belenyomja a hátsóját a képembe, simogassam egy kicsit, aztán megy a dolgára:D

2020. febr. 17. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!