Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan legyen nagy a cicám?...

Hogyan legyen nagy a cicám? Mivel etessem, mennyit futtassam (játékokkal), milyen étrend kiegészítőket vegyek és mit tehetek annak érdekében, hogy nagy cicává nője ki magát?

Figyelt kérdés

Hallottam 7-8 kg-os hatalmas kandúrokról, ezt hogy lehet "elérni"? Tudom, hogy elsősorban génektől függ, de biztos van valami, amivel rásegíthetek erre.

Azt olvastam több helyen is, hogy a royal canin táptól nagyobbak lesznek a kistestű kutyák, ez cicákra is érvényes?

Ivartalanítás igen, vagy ne, ha igen mikor? Erről is olvastam vmit.

stb.

Előre is köszi.


2020. márc. 1. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz beleavatkozni a méretébe. Megfelelő étel, tartás biztosítja, hogy egészséges legyen.

A mérete csakis attól függ, milyen géneket örökölt.

2020. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Minden képp ivartalaníts, azt a doki tudja megmondani ,hogy mikor.

És ez leginkabb a génektől függ. Tudom, hogy nagy cicát szeretnél, de kérlek vigyázz majd nehogy túlsúlyos legyen, mert az árt a kis egészségének!

2020. márc. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy olyan macskát veszel/fogadsz örökbe, ami eleve nagyra nő, pl. Maine Coon...

Megfelelő, változatos etetés biztosítja, hogy el tudja érni a maximális méretét, amit a génjei engednek, de azon túl nem tudsz mit tenni.

2020. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.

Még egy kérdés.

Melyik rosszabb a jobb, e kettő közül, ha a cica finnyázik:

Nem kap mást, csak az egészséges, gabonamentes, magas hústartalmú tápját, meg ilyeneket vagy a redes húst stb, ezért többször is napokon át nem eszik, vagy csak alig-alig.

Vagy pedig adok neki olyat, amiből rendesen eszik sokat, pl párizsi.

(Egy ismerősöm ilyen helyzetben volt, és utóbbit választotta.)

2020. márc. 1. 21:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2020. márc. 2. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Melyik az egészségesebb? A gyerekedet megpróbálod változatosan etetni, plyan ételekkel, amik jót tesznek neki, vagy adsz neki csokit, mert azt szereti?

Nyilván az első. Ahogy a macskánál is.

A mérete pedig genetika. Semmi más. Ivartalanítani mindenképp érdemes.

2020. márc. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Maine coon fajta nő meg nagyra és az ivartalanított brit hím cicák szoktak jó nagyok lenni.

A tápból természetesen a jó minőséget kell adni, ha finnyáskodik annak lehet az oka, hogy nem tudja elrágni mert kicsi. 2 hónapos koráig nyugodtan be lehet picit vizezni a tápot, hogy puhuljon, de ne áztasd szét, mert ha nem rágcsál, akkor 4-5 évesen kihullik a foga vagy min. fogköves lesz. Az ízfokozós kaját te is szívesebben eszed.. szokja meg a jót! Esetleg másabb ízben, halassal vegyesen megenné!

Ivartalaníttasd, sokféle betegséget megelőzöl vele, tovább él, nagyobbra nő.

2020. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Most ez hülye kérdés lesz, de növekedési hormon fokozó?

Nézzétek, bevallom, nincs cicám. Csak volt, kb 4 kilós volt, sima házicica, én neveltem fel, mert elhagyta az anyja.

De a lényeg, hogy egy ismerősömnek van egy kiscicája, sima, 1xű házicica ő is, fél éves és állítólag 3,75kg!

Szerintetek kamuzik vagy elmérhette? Mert láttam a cicát, és annyi súlyhoz rohadt kicsi.

2020. márc. 2. 20:26
 9/10 A kérdező kommentje:
Meg még sovány is, vagyis nem svány, csak nins elhízva, hogy attól lenne nagy, gondoltam vmit ad neki ....
2020. márc. 2. 20:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Bármi lehet a felmenői közt, ami nála ütközött ki.
2020. márc. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!