Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám eltűntetni a...

Hogyan tudnám eltűntetni a jelölgetés utáni húgyszagot?

Figyelt kérdés
1 hete került hozzám ideiglenes gazditól egy kb. 7-8 hónapos kandúr. Nála állítólag nem csinálta, de nàlam már többször is. Az ivartalanítása áprilisban történik meg, mert most az oltások miatt az orvos még nem végzi el rajta. A szag viszont semmilyen mosószer, fertőtlenítő spray után nem tűnik el, hanem továbbra is érződik. Valami ötlet esetleg?

2020. márc. 13. 06:42
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Küldd vissza a feladónak!


Nálunk is van pár macska egy ideje, mert meghalt a gazdája, és a szüleimnek megesett rajtuk a szíve. De amit művelnek, az förtelem! Én nemrég a garázsban vettem észre, hogy a földön nejlonszatyrokba pakolt cuccok itt-ott nedvesek, illetve a biciklim kerekei, két foltban.... Azóta már rájöttem, hogy ez egyik rohadt macska volt. Nagyon undorító! Lehet takarítani. De az még hagyján, viszont az udvaron, teraszon hogy lehet rendet tartani?!

Ráadásul két dögnek az a szórakozása, hogy védett madarakra vadásznak! Ha meglátok még egy ilyen esetet, hogy madarat cincálnak, biz Isten beviszem őket valami menhelyre!


És akkor arról még nem beszéltünk, hogy feltúrnak és telesz.rnak mindent a kertben!

2020. márc. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Keress másik dokit, az oltásnak semmi köze az ivarthoz.

Egyébként állatkereskedésben kapni kifejezetten macskapisire való takarítót/szagtalanítót. Megoldani viszont csak az ivartalanítás fogja.

2020. márc. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Mielőbb ivartalanítani kellene, ne várjatok, mert ha ez a szokás rögzül benne, sajnos előfordul, hogy ivartalanítás után is jelölni fog.

Nem lesz olyan büdös, de virágillatú sem...

Illetve nem biztos, hogy jelölni fog, de arra sincs garancia, hogy nem, ha egyszer rögzült a szokás benne. A lehető leggyorsabban csináltassátok meg.

2020. márc. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Zárd el egy olyan részre ahol nincs bútor, amit össze tud pisilni. Folyosó pl.
2020. márc. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kandúrt technikailag barmikor lehet ivartalanitatni, oltás ide, vagy oda.... Keress másik dokit.

Azt hallottam, hogy az odormute ami tényleg kiszedi a kandúrszagot.

2020. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg ecetes vízzel lemosni. Nekem az segített.
2020. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem szeretném visszaküldeni a feladónak. Ezt leszámítva nagyon aranyos cica.

Köszönöm utolsó, most kipróbáltam az ecetes lemosást is. Valamivel jobb a helyzet. Az ivartalanításra meg annyit mondott az orvos, hogy a védelem alakuljon ki először, aztán mehet a műtét is, ha már nem lesz leterhelve az immunrendszere az oltások miatt.

2020. márc. 13. 17:46
 8/9 anonim válasza:

Első te egy mekkora hisztis pitsa vagy, erre nem tudok mit mondani... A tiédeket is el kellene vinni ivartalanítani és almot kiralni, de valóban, jól írtad, neked nem való állat!


Egyébként szerintem is, keress olyat, aki korábbra ad időpontot! Már bocs, de nekem az oltatlan 5 hóbapos macskáimnak másnap már semmi bajuk sem volt, utána lettek oltva, mert akkor kaptuk őket.


Most szezon van, ritka büdös. Igaz ez az ivartalanított macskákat is megzavarja, ők is jelölnek, de nem büdös. A kandűr h.gy az förtelem. Viszont azzal számolj, hogy pár hét mire kiürülnek a hormonok, addig még jelölhet, meg büdös! Egyébként takarítok ivartalnított, meg ivaros macska utná is almot, nem azt mondom, hogy virágillatú, de nem büdös, anyámét meg maszkban csináltam, förtelem...

2020. márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Cicamentőknél vagyok önkéntes, itt a bekerülő kandúrokat simán ivartalanítják bármely vizsgálat vagy oltás mellett, annyira egyszerű rutindolog. Kb olyan szinten, hogy ja ha már itt vagytok legyen meg ez is.

Nőstényeknél macerásabb, vagy ha hasban maradtak a golyszlik véletlen, mert az komolyabb műtét.

2020. márc. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!