Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új házba költöztünk. A cicamat...

Kyttana kérdése:

Új házba költöztünk. A cicamat 2hét bezártság után ma engedtem ki hosszabb időre, de beesteledett és hiaba hívom. Hazatalálhat?

Figyelt kérdés
Új házba költöztünk és hoztuk a macskákat is. 2hétig tartottam bezárva a kandúromat, néha méha kiengedtem de nem ment messzire és utana mindig visszajött a helyére. Ma úgy döntöttem, hogy itt az ideje hogy szétnézzen a környéken ezért kiengedtem. Déltután még láttam, de estére felszívodott. Hazatalálhat?

2018. jan. 14. 20:31
1 2
 1/15 anonim válasza:
9%
A mi macskánk minden reggel elmegy,este hazajön. Szerintem hazatalál majd.
2018. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Mennyire van messze a régi ház? Hallottam már olyat, hogy a macska visszament a régi otthonához, mert ők helyhez kötődnek, nem emberhez.
2018. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

Én soha nem engedném ki a macskámat a telkemről, az udvarra mehet ki max, de tovább nem, mert félnék, hogy baja esik, vagy nem talál haza. Felelős állattartó vagyok, eszembe se jutna kiengedni, hogy fedezze fel a környéket...


Ja, meg amúgy állatvédelmi törvény szerint a gazda az állatát köteles a telkén belül tartani, szökését meg kell akadályoznia, ez pedig a macskára is vonatkozik.


Több mondanivalóm nincs, sajnálom szerencsétlen macskát...

2018. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem megjöhet, nem telt el még sok idő.


Harmadik válaszoló: Te már láttál macskát?

2018. jan. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%
#3 Zárd be egy szekrénybe és tartsd ott bent örökre! Hülyegyerek.
2018. jan. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Remélhetőleg előkerül, bár ha nem ismeri a környéket, nehezebb dolga van.

Érdemes járni a környéket és szólongatni.

Ha hazaér, akkor jó lenne bent tartani + macskabiztos kerítést készíteni.

#4-es, #5-ös válaszolónak mondom, hogy vaplóban törvény van rá, hogy a háziállatokat köteles vagy telken belül tartani.

Sokan utálják a macskákat, mert telekakilják a veteményeseket. Ők teljes joggal vannak felháborodva, hisz ha nincs macskám, ne kelljen már kertészkedés közben macskasz@rba nyúlnom.

Nekem amúgy van macskám. Bent. Ha kint vagyok, kinöhet velem, de rajta tartom a szemem. Sosem ment még ki a kapun.

2018. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.


Tessék, nem ártana tájékozódni. Nem hagyhatja el a telkedet, és ha belegondoltok, mindenkinek az a legjobb. Neked, ha szereted a macskádat, nem max 3 évig él, aztán elcsapja egy autó, hanem 10-15 évig veled lehet, vagy akár tovább is. A macskának, hiszen van joga biztonságban élni. A szomszédoknak, akiknek telesz*rják a kertüket, meg odapártolnak.


Vajon miért van az, hogy nyugatabbra mindenhol bent tartják a macskákat, családtagként gondolnak rájuk, és fel tudják fogni, hogy ma már nagyon veszélyes elengedni a macskát csavarogni?

Miért kell a magyaroknak ilyen síkagyú, befásult felfogásúaknak lenni? Attól, hogy régen a macska fogyóeszköz volt, és nem leselkedett rájuk annyi veszély, most már változott minden, haladni kellene a korral. Ezzel a felfogással itt soha nem fog haladni az állatok védelme...

2018. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem akkor is nevetséges egy ilyen kérdésnél a BTK-t lapozgatni. Sokkal fontosabb kérdésekben nincs semmilyen törvény betartatva, pl. kutyák esetében (akik esetenként veszélyesebbek lehetnek mint egy házimacska).
2018. jan. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2%
#7 El vagy tévedve öcskös.
2018. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%
Hogy lennék eltévedve? Szerintem nem bennem van a hiba attól, hogy felelős állattartó vagyok, és erre buzdítok másokat is.
2018. jan. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!