Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem lehet hosszú szőrű macskám?

Nem lehet hosszú szőrű macskám?

Figyelt kérdés
Már van 3 rövid szőrű macsekom, de szeretnék egy perzsát is mert imádom őket. Viszont anyum allergiás a macskaszőrre, ezért nem hagyja hogy perzsát hozzak haza. De a rövid szőrűek is mindenfelé szórják a szőrüket, akkor miért lenne rosszabb egy hosszú szőrű? Vagy az tényleg nehezebben elviselhető? Vagy mindegy, szőr az szőr?
2010. júl. 26. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg akkor a 3om eddigi macskának is tünetet kellett volna okoznia. Másrészt meg minnél magasabb az allergén szint, annál valószínűbb, hogy bajt okoz, tehát nemhogy hosszú, de bármilyen szőrű 4. macska felejtős. A helyedben inkább azért rebegnék hálát, hogy az eddigi macskák nem okoztak gondot (ez se feltétlenül marad így), nem arra, hogy még több macska kéne. Mert aztán egyszer tényleg becsörren anyád szervezte és abban a pillanatban az összes macskának mennie kell...
2010. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze a szőrnek az allergiához.
2010. júl. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha már így is elvisel 3at miközben szegény a kedvedért szenved, hogy van képed még egy 4iket is kérni, ráadásul hsz-t?
2010. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
TUdom rossz ezt mondani..de sajnos egy megoldás van. Szépen megvárod míg kevesebb macskátok lesz és aztán lehet egy perzsa cicád.
2010. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 skay ***** válasza:
a 1 perzsával 2 rövid szőrű cica ér fel
2010. júl. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az anyukádnak tényleg macskaszőr allergiája van (orvosilag bizonyított) akkor már attól a 3től is igen csak szenvedhet. Igazából azt sem értem h eddig hogy bírta.

Bár...nekem 5 éve van himalájai perzsa cicám. Mielőtt haza hoztuk a szüleim kézzel lábbal ellenkeztek ellene...mondanom sem kell h előtte csak kinnti cicáink voltak, télen jöhettek be néha melegedni. A lényeg h hazahoztuk és egyik sem tudot neki ellen állni. Előtte anyum kitalálta h ő allergiás a kinnti cicáinkra és h egy perzsától csak befulladna. De emlékszem mikor haza hoztuk ugy babusgatták mintha csak egy unoka lett volna :)

Na ennyit anyum "szőr allergiájáról" :)

Sok sikert!

2010. júl. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

orvosilag is bizonyított, allergiás kutyára macskára. pedig kutyánk is van és hosszúszőrű... azt pedig ő akarta és akar egy másikat is.


ezért is most nem értem macska akkor miért ne jöhetne mégegy. én nem látom hogy szenvedne egyáltalán picit is a macskáktól.

látszólag semmi baja anyumnak. bár igaz az is hogy fogalmam nincs milyen allergiásnak lenni valamire...

2010. júl. 28. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!