Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macsKám...

Mit csináljak a macsKám gennyedző arcával, és egyáltalán mi ez?

Figyelt kérdés
Két napja fel vlt dagadva az arca, nagyrészt az álkapoccsontja alatt, orvoshoz holnap vittem volna, mert tegnap du már ne rendelt. Jól evett úgy viselkedett mint máskor, de az arca nagyon dagadt! Egy órája kifakadt az arca, gondolom kivakarta és ömlött a genny. Kinyomogadtam egy csomót, fent volt a seb és a tályog aljából nem jött ki magától. Letisztogattam. Mit tegyek még? Mi lehet ez?
2011. okt. 23. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen komoly gond van, vannak állatkórházak is, oda is tudod vinni.
2011. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha jól lemostad, akkor mást nem tudsz most csinálni. Most is jó az étvágya, meg a kedve? lehet h a foga miatt lett a tályog vagy megsérült és elfertőződött.

Ha jó a hangulata, akkor holnap vidd dokihoz mindenképpen, ha romlik az állapota, akkor állatorvosi ügyeletre most.

2011. okt. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban volt ilyen anyukám macskáinak, nem is egy alkalommal. Kullancs okozhatta.

Semmi gond nincs, ha kifakadt, mert akkor tisztul. Fertőtlenítsd rendszeresen, nemsokára meggyógyul.

2011. okt. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
állatorvos mit mondott?
2011. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
jaaa h mai a kérdés :D félreolvastam és nem értettem bocsi :) akkot tisztogatás, és majda doki megmondja. többet sajna nem tehetsz szerintem :(
2011. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Én pár napja pont ilyen jellegű kérdést tettem fel, hogy lyuk van a macskám fején úristen.:D


Ugyanez volt, csak a füle mögött. Előbb csak egy borsónyi kemény dudor, aztán kifakadt és nagyon büdi volt...


Elmentünk dokihoz, szappanos-betadine-os vízzel ecsettel letisztogatták a szőrét, leborotválták - na az nagyon durva volt, amikor az elhalt bőr alól egy genny-tó bukkant elő...

Azt a részt én nem néztem, mire visszanéztem, már egy vérző "kráter" volt a genny helyén, amit valami oldattal jó alaposan kitisztított, és a krátert a két oldalán összevarrta, de csak hogy ne legyen nyílt az alakja, mert így kevesebb szenny kerülhet bele. 10 nap múlva varratszedésre megyünk, addig napi 2x átkenem betadine-nal.


2000 forint volt mindennel együtt.


Azért menj el, mert az én cickómnak szerencséje volt, nem lehetett benyúlni a bőre alá, de van ennek olyan fajtája is, amikor súlyosabb a dolog.


Mindenképpen menj el dokihoz, de nem kell kétségbe esni, holnapig semmi baja nem lesz a cicádnak, de ha kinti cica, én estére bent tartanám.

2011. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, Ez egy kb 3 cm átmérőjű hólyag volt, kb ekkora dudor volt a cica fején. Azt hittem nyirokcsomó duzzanat, mert olyan helyen volt. Rendeteg gennyet kinyomtam belőle. igazából én voltam a hülye hogy tegnap nem vittem dokihoz, de úgy tűnik szerencsésen megóssza a macsek. Bent marad ma éjjel, eszik rendesen, más baja nincs, kicsit csúnyá nézett a kezelés után, de már dorombol megint. Holnap akkor megyünk a dokihoz nehogy elfertőzzön.
2011. okt. 23. 23:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"mert az én cickómnak"

:DDDD mintha a cicidről beszélnél :D:D

2011. okt. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!