Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bombay macska? Mi a különbség...

Bombay macska? Mi a különbség köztük?

Figyelt kérdés

Komolyan nem látok különbséget a sima házi és a bombay macska között.

Véletlenül találtam ezt a fajtát. [link]


2010. júl. 26. 20:40
 1/8 A kérdező kommentje:

Szerintem az enyém határozottan az

Eddig azt hittem sima házi:-), amióta megmondtam milyen előkelő még jobban fenn hordja az orrocskáját.

2010. júl. 26. 20:41
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

A sima házimacska bárhogy kinézhet, de minden Bombay ugyanúgy néz ki. Épp ez a különbség.

2010. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

á csak arra akarok kilyukadni, hogy az én feketém pont így néz ki. A szeme a bundája, a formája...érted:-)

A kérdés amúgy is félig tréfás. Mert a név olyan különlegesnek hat, de nem látom különbséget a sima házi között. Amúgy nincs is olyan, hogy házimacska.

Az is európai rövidszörű.

2010. júl. 26. 20:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj így egy-két kép alapján egy nem extrém kinézetű macskát laikus nehezen különböztet meg. Ha fognál egy bombay macskát, meg a te cicádat és egymás mellé tennéd őket, akkor látnád, hogy nem olyan a tiéd.

Nem tudok az országban ilyen kennelről szóval elég valószínűtlen, hogy egy kölyök elkallódott és nálad kötött ki.

2010. júl. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pedig, a wikipedia is megmondja, ha hagymanyos modon nyavog, akkor nem Bombay :P
2010. júl. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

jópofák vagytok :-))

Nekem befogadott cicám van (menhelyről) és tudom, hogy nem bombay csak egy sima házi (európai rövidszőrü) csak kicsit olyan érzés volt, mikor valaki megtudja hogy valójában hercegnő...vagy ilyesmi.

Szóval Magyarországon is van feka cica. Csak az nem Bombay, hanem annak egy oldalága a Kolompár.

:-))

2010. júl. 27. 08:38
 7/8 skay ***** válasza:
a bombay cicák mindig feketék de a házi cicák más-más színezetűek pélpául:cirmos fehér és persze azok között is van fekete.
2010. júl. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az enyém is menhelyes és nem is hasonlítható a többi házi feketéhez. Pont úgy viselkedik mint a bombay/burmai fekete a talpa, kerek pupillájú, állandóan beszél: vékonyhangon nyavalyog, intelligensebb sokkal, emberhez ragaszkodik jobban ragaszkodik, gyerekekkel nagyon jól elvan, visszahozza a labdát, odahozza hogy dobáld neki, hosszú vékony izmos, a szőre fényes fekete kicsit hosszabb mint a házinak de ha le van lapulva nem látszik.


Foglalmam sincs mik keveredtek benne, de egészen biztos vagyok abban, hogy nem sima európai, hanem van benne ázsiai vér is.

2015. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!