Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha kölyökkorától nálam van...

Ha kölyökkorától nálam van egy cica, megtaníthatom arra, hogy békén hagyja a növényeimet?

Figyelt kérdés
Vagy felejtsem el, hogy szép növényeim és macskám is lehet? A mérgező növényeket is megcsócsálják?
2020. ápr. 12. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem van macskám, és tele vagyok szebbnél szebb virágokkal. Egyiket sem rágcsálja, teszi tönkre. Meg lehet tanítani, hogy nem szabad. Mondjuk én időnként ültetek neki fűvet a kis gyomra miatt, mert a macskám csak benti macska, nincs lehetősége legelnie, hogy időnként helyretegye a gyomrát.
2020. ápr. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Persze. :) Ha nem kicsi korától van veled is meg lehet tanítani rá.
2020. ápr. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az enyémet érdekli a növények, inkább "karmolássza", de nem csócsálja őket meg.

Vannak szobanövények, amik nem mérgezők amúgy, pl szobapáfrány.

2020. ápr. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És hogyan érdemes erre megtanítani? Azt olvastam, ha ráspriccelek, sajnos nem a növényevés kapcsán fog a félelemre asszociálni, hanem velem kapcsolatban - és ezt nem szeretném. Tudnátok tippet adni?
2020. ápr. 13. 00:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Megkaptam a privat üzenetet. Én mint írtam csináltam neki fűvet a gyomra miatt (ha kijárós a macska akkor nem kell, de nem s árt neki) Az elején próbálkozott, ilyenkor lespricceltem vizzel. Nagyon nem szereti. Végül nem ment többé a növényekhez. De mind macskafüggő
2020. ápr. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2020. ápr. 13. 01:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk megtanulta, hogy a nem (adott hangsúllyal) mit jelent. Ha épp a tálca közelébe ólálkodott, vagy épp a laptopra készült ráülni, vagy épp szétszedni valamit... ha már nagyon nem hatott semmi, akkor tapsoltam egyet, a hang kizökkentette a cselekvésből.

Ma már ilyesmit nem csinál, megjegyezte, hogy az otthagyott étel (hiába finomság), nem az övé, ott lehet hagyni mellette, laptopot is kerüli.

Mint írtam a virágokat inkább szaglássza, levelet paskolgatja, direkt úgy vannak elhelyezve, hogy ne legyenek folyton előtte, ne tudja lelökni őket. A kedvemce, Rezső a szobapáfrány, őt le szoktam rakni a földre neki, ilyenkor szaglássza kicsit. A cicafű nem vált be, mikor sikerült kinövesztenem, nem ette. Tépkedte csak.


Sosem pricceltem le ilyenért... Olyankor kap vizet, ha láb alatt van (pl sminkelek és a mosdókagyló meg a lábam közé elterül vagy mosogatok, akkor kap pár cseppet fejre és szalad is), szóval lehet beválik.

2020. ápr. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: wow, nagyon fegyelmezett cicátok lehet! Gratulálok! Remélem, az enyém is ilyen lesz...
2020. ápr. 13. 02:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!