Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az állatorvosnál mennyire...

Az állatorvosnál mennyire biztonságosabb örökbe fogadni kismacskát, mint egy helyi tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

Benti, fiú ivartalanított kismacskát szeretnék örökbe fogadni, azonban nem tudom, hogy kitől.

Az állatorvosnál az a problémám adódott, hogy 6 hetes cicákat ad örökbe, viszont én még korainak tartom ezt a kort. Mindenféleképpen kismacskát szeretnék, de szerintem egy 6 hetes cica még nem elég érett az elválasztástól.

Ha legalábbis az anyamacska foglalkozik a kicsikkel... Nem tudom hogy megy ez az állatorvosi örökbefogadás.

Viszont egy helybélinél tudom, hogy foglalkozott az anyja vele, de kitudja milyen betegségei lehet. Pl.: az én szomszédom macskája leukémiás volt ezelőtt 2 éve.

Úgyhogy nem tudom hogy kiben bízzak.

Minden esetre az orvost felhívom még ma, hogy ilyenkor mi a teendő, állítólag megkapok minden szükséges dolgot tőle (oltás, féregtelenítés, tejpor, táp stb.).

Valakinek esetleg van tapasztalata az állatorvosi örökbefogadásnál?

Minden részlet fontos lehet számomra, mert most lesz először macskám.



2020. ápr. 16. 07:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy az ivartalanítást majd 3 hónapos kora környékén tervezem.
2020. ápr. 16. 07:13
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet, hogy az állatorovosnál örökbefogadható kismacska árva?
2020. ápr. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám 5 hetes korában került a cicám. Ne izgulj miatta foglalkozni kell vele egy hét alatt hatalmasat nő:)

Én inkább dokitol hoznám sokkal szimpibb mint a helyi tenyésztő :D ráadásul orvos mindig emlékezni fog rád ha ne adj Isten baj lesz a cicával egészségügyi szempontból, mert neked adta oda.

Én mindenképp dokitol hoznám

2020. ápr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

# 2: amint mondtam fogalmam sincs, még nem tudtam elérni

# 3: hát nagyon remélem, hogy minden rendben lesz, ha sikerül tőle megkapnom, állítólag van még két fiú kiscicájuk, írok ha tudtam neki telefonálni.

2020. ápr. 16. 08:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az állatorvost válaszd. 😃


Hidd el egy állatorvos tudja és ismeri, hogy működik a macska. Amúgy 6 hetesen már kajáznak is a cicák.

2020. ápr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

# 5: Köszönöm a válaszodat, már intézkedtem és két héten belül mehetek egy félperzsa szürke cicáért. :-)

Egyébként nagyon barátságosak voltak velem, mindenkinek csak ajánlani tudom, díjmentes és még a kombinált oltást sem kell fizetnem, mert az örökbefogadás előtt elintézik.

2020. ápr. 18. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!