Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy egy macskacsa...

Lehetséges, hogy egy macskacsaláddal foglalkozzon a kandúr?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban lakik egy hölgy, akinek van egy nőstény cicája. Onnan tudom, hogy az övé, hogy folyton tőle szokott átugrálni a kerítésen, majd megáll a teraszunknál és addig nyávognak egymásnak a kandúrommal, ameddig ki nem engedem játszani vele. Ezután pár óra múla haza is jön. Korábban sose volt kijárós fajta, azt hittem, hogy olyan introvertált, mint én. A kandúrom, Abby (nem röhög, amikor a menhelyről elhoztam, esküszöm, hogy ez a név tökéletesen passzolt az úrinő fejéhez, azóta viszont a paripáéhoz hasonlító heréi kevésbé teszik őt nőiessé) sajnos nincs még ivartalanítva, tudom, felelőtlen vagyok, meg is kaptam érte a jussom, amit ki is fejtek.

(Mellesleg nemsokára ivartalanítva lesz, nyugalom! Ne öljetek meg!)

Egyszer csak nem jött pár hétig a cicus, Abby addig elvolt, elszórakoztatta magát, míg egy reggel át nem jött a korosabb hölgyemény, kezében egy kisebb ládával, amit a kezembe nyomott. Leraktam a padlóra, mert azért volt súlya, és benne volt három kiscica az anyukájukkal, pár naposak, maximum egy hetesek lehettek.

Természetesen felelősséget vállaltam a fiamért és befogadtam őket, de csak ideiglenesen, ameddig el nem lehet őket választani. Utána gondos(!) gazdiknak fogom adni a három csöppséget, akik nem lesznek olyan felelőtlenek, mint én Abbyvel. Az anyacica pedig vissza fog kerülni az eredeti gazdájához.


Na már most, hogy letudtuk a háttért és az előzményt, arra volnék kíváncsi, hogy az normális-e, hogy Abby minden áron be akar feküdni a kiságyukba (vettem nekik egyet, ne a ládikában szoroskodjanak), nyalogatja őket, velük alszik, el sem hagyja őket. Ilyet korábban nem tapasztaltam. Lehetséges, hogy apai ösztönök vannak benne? Vagy ez valami más?



2020. ápr. 28. 01:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valahonnan tudja hogy az övéi, bár én nem tartanám őket túl sokáig egy légtérben, elég könnyen előfordulhat hogy lefojtja a kicsiket, hogy újra párosodhasson.

Macskaféléknél nem igazán van apai ösztön, csak esetleg megtűri őket, pl ha a szomszédban lenne kanmacska, és a tüzelési szezonon kívül találkoznak össze nem ölik egymást, viszont ha szezon van akkor kész kitör a 3.vh

2020. ápr. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

2 esetben tapasztaltam ilyet.

1. egy kandur es folyamatksan hivogatta a kiscivat vedelmezte. Az a kiscica mindenkitől es mindentől félt

2. Egy masik kandur, es ugyan ugy vedelme ala vett egy masik kiscicat. Addig nem evett a mitett etelből ameddig meg nem jelent a kismacsek es jol nem lakott.

2020. ápr. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Az anyát ivartalanítani vidd el, különben évente kétszer kapsz egy doboz macskát.
2020. ápr. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
6%
Utolsó: Az anya nem ah övé. Ha nem engedi ki a saját Kandúr cicákat, akkor semmi köze nem lesz a következő alomhoz.
2020. ápr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
A szomszéd hölgy miért nem ivartalaníttatta a macskáját?
2020. ápr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Előző, egyszerűen nem hiszem, hogy van, akinek mindent a szájába kell rágni, különben nem érti meg...

Tudom, hogy nem az övé az anya, de attól, hogy a két macska jóban van egymással, egyáltalán nem biztos, hogy valóban ezé a kandúré az adott alom. A macska tipikusan nem monogám állat, én biztosan közöltem volna a "kedves" szomszéddal, hogy vigye innen a macskáit, nincs közöm hozzá, amíg nem bizonyítja, hogy valóban a kandúromé az alom. Ha valóban van is benne olyan kismacska, ami ezé a kandúré, jó eséllyel még pár kandúr benne volt a buliban. A kérdező egy rendes ember, hogy gondját viseli a kicsiknek, de jó volna, ha ezzel mások nem élnének vissza.

2020. ápr. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#4-esnek szólt, azóta írt még valaki.
2020. ápr. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Na igen.. Mindkét cicust kéne ivartalnítani. Ráadásul az, hogy a szomszéd macskája hozzád jár ki tudja előtte hány kandúrt látogatott meg. Tőled is elég nagy felelőtlenség kiengedni "játszani" az ivaros macskádat egy ellenkező neművel.

Ezt az almot megnyerted, de mielőbb heréltess, mert lehet a többi alom is nálad fog landolni.

2020. ápr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem, mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 28. 11:48
 10/14 anonim válasza:
Szépek lehetnek szerintem a kandúrè ugy megneznem öket.
2020. ápr. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!