Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon féltem a cicámat az...

Nagyon féltem a cicámat az ivartalanítástól?

Figyelt kérdés

Lány cicámat holnap szerdán 1 kor műtik. Már 1 hete tüzel.

A doktor nő szerint nem baj hogy tüzel attól még a műtétet meg lehet csinálni.

Kérdésem az lenne,hogy műtét előtt inni meddig adhatok neki. Szeret inni,főleg a langyos vizet. Azt tudom,hogy enni éjfél után nem szabad.

Igaz ,most alig csipet valami kaját a tüzelése miatt.

Sziámi cica, amúgy is olyan kis törékeny,vékonyka.

Nagyon féltem a cicámat.😿😿😿

Mire számíthatok?

Légyszi írjatok valami megnyugtatót.

Meddig fog neki fájni? Varat szedés is lesz majd?

Remélem nem hal bele?



2020. ápr. 28. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rutinműtet,ne aggódj cicáknál a kockazata konkretan 0,inni 6órával előtte nem szabad,azt hiszem,de inkább kérdezd meg a dokit.fajdalomcsillapítót kapni fog,így fajni nem fog neki.ha ragasztja az orvos a sebet,vagy felszívódó varratot hasznal nem lesz varratszedés,ha sima varratot használ 1-2 het múl kiszedik
2020. ápr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi fájna, ha egyszer altatva lesz? Rutinműtét, minél hamarabb,annál jobb. Az én cicámat (külföld) 11 hetesen műtötték, rá 3 órára a testvéreibel hancúrozott. Még gallér se kellett. Igazából ez az úja ajánlás, aminél hamarabbi.


A varratot ki kell majd szedni és ennyi. Mi a fenébe halna bele? Nem beteg. Nem jó,ha valaki ok nélkül ennyire túlaggódós.

2020. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó!első vagyok!szerintem meg igenis aggódjon...szerintem egy normalis gazdi aggódik az állatáért...hiaba rutin,attólmeg minden műtétnek van kockázata
2020. ápr. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hajnalban ihat utoljára körülbelül, de szerintem az a biztos, ha éjfélkor a vizet is elveszed.

Elhiszem, hogy szeret inni, de ha étel vagy víz van a gyomorban, az az anesztézia alatt visszakerülhet a torokba majd a tüdőbe, és akár meg is fulladhat, vagy bármilyen tüdőproblémája lehet. Nem szabad semmiképp sem adni neki.


Varratszedés attól függően lesz majd, hogy milyen varratot kap.

Létezik felszívódó varrat amit nem kell kiszedni, de általában ivartalanításkor rendes varratot kapnak, amit kb 10 napra rá kell kiszedni. Akkor van a kontroll is, megnézi a doki, minden rendben e.

Amíg bent vannak a varratok, érdemes vagy búrát adni rá, vagy kis ruhát ami a hasát takarja, mert sok cica hajlamos tépni a varratait.

Fájni nem fog neki, viszont a műtét napján bágyadt lehet az altatás után.


De ne aggódj, mindent el fog mondani az orvos :) Rutinműtét, nem lesz semmi baj

2020. ápr. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!