Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért vakarta ki a füle...

Miért vakarta ki a füle mögött, és hova lett a chip?

Figyelt kérdés

Egy szabályos, kb. 1 cm átmérőjű szőrhiányt vettem észre pár napja a macskám jobb füle mögött, a szőrhiány közepén egy rizsszem nagyságú és alakú, sötét, varnak tűnő kemény csíkot láttam. vakarta néha, nem dühödten. Mostanra az a kemény csík eltűnt, csak a szőrhiány maradt. Nem piros, nem hámlik a bőre.

Ne nézzetek hülyének, de ezek után megtapogattam a chipet keresve a füle mögött, és nem találom a chipet! Nem tudom, lehet-e köze ennek a foltnak, ill. a korábbi "varnak" a chiphez... lehetséges, hogy kikaparta?! Vagy gombás?

Amúgy jól van, eszik-rosszalkodik, csak benti, egyedüli cica, egy éves nőstény.


2020. ápr. 28. 20:31
 1/4 anonim válasza:
Nagyon sokszor nem is lehet érezni a chipet. És azt a nyakába szokták "adni" és nem a füle mögé. Nem hinném, hogy lenne valami köze, de vissza viheted és még tudja nézni. Előfordulhat olyan, hogy rosszul adja be és ott marad a szőrébe.
2020. ápr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom,hogy pont a füle mögé tennének be chipet. Tudtommal a nyak bőrébe szokták.
2020. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De már régen kapta a chipet, még a menhelyen kb. 10 hónapja. Régebben szoktam érezni, a füle és a nyaka közötti részen. Persze lehet, hogy semmi köze, és csak elújt a csip. Nem akartam orvoshoz menni vele a járványban, de inkább elviszem holnap, mert lehet, hogy gombás, de el nem tudom képzelni mitől lenne az...
2020. ápr. 28. 20:45
 4/4 A kérdező kommentje:
Az nem lehet, hogy még pici cicaként kapta a chipet, és ahogy nőtt (nálunk nőtt fél kilósról majdnem négy kilósra:), máshova került a chip? A gombának milyen bőrtünete van? Mert neki egy kerek kopasz folt maradt most, nem piros, nem hámlik.
2020. ápr. 28. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!