Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

3hete befogadtam 1 cicát. Kóbornak véltem. Élből doki. Be chippeltetem oltattam, féregtelenítve, bolha irtva. És mi történik?

Ma láttam plakatolva, hogy keresik😥ugye nem kell vissza adnom? 8honapos kb és csütörtökre van időpontom

Keress kérdéseket hasonló témákban: macska, cica, lopás, chip, pénz, felelőtlenség, ivartalanítás

márc. 12. 21:47  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4 5 6 7
De, első dolog, ha állatot találsz, hogy megkeresed a gazdát. Neked milyen lenne, ha elvennék az állatodat, és nem tudnád, hogy hol van? Legyél tisztességes, és tanulj a hibádból. A macskát szeretik, valószínűleg érzelmek kötik a másik emberhez, nem egy tárgy amit ellophatsz

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/66Időpont márc. 12. 21:50 Privát üzenet
De igen, vissza kell adnod. Amit költöttél rá, esetleg megpróbálhatod bevasalni a gazdáin, és ha jó fejek, oda is adják.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/66Időpont márc. 12. 21:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De úgy meg szerettem 😥jó akkor holnap felhivom a számot 😭

# 3/66Időpont márc. 12. 22:04 Privát üzenet
De "sajnos" oda kell adnod. De az addig ráköltött dolgoknak az árát jogszerűen elkérheted.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/66Időpont márc. 12. 22:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor mondjam le a dokit is a csütörtöki ivartalanítás miatt? 8honapos korulinek látta. Rá férne szegenyre. 😥😥😥

# 5/66Időpont márc. 12. 22:09 Privát üzenet
Jogilag aki az utolso chippet rakta a macskaba az a tulajdonos. Megtarthatod. Viszont a biztonsag kedveert szedd ki a regi tulaj chipjet, akkor nem lehet semmi gond.

A válasz 23%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 20%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/66Időpont márc. 12. 22:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem volt chippje.

# 7/66Időpont márc. 12. 22:17 Privát üzenet
Gratulálok 6-os! Majd ha véletlenül elveszted egy szeretett kisállatodat, akkor is gondold így, ha a keresésed ellenére sem hajlandóak visszaadni!

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/66Időpont márc. 12. 22:17 Privát üzenet

Jaaj de könnyen dobálóznak itt egyesek,hogy adja vissza! De az a cica nem véletlenül szökött meg, csak is emberi mulasztás okán. Figyelmetlenség, nem megfelelő tartás stb.

Nos, jogszerűen elkérheted azorvosi és ellátási költségek árát. Ezt meg is kell fizetnie, ha vissza akarja kapni! Bizony ám!

De én úgy tudom 2hét után amugyis elévül a gazdi keresés, legalábbis alapítványoknál.

Viszont én ha úgy látnám:

‐ a cica elhanyagolt volt megtaláláskor

- netán alultáplált

- nálam jól érzi magát

- mindent tudok biztosítani számára

- mérlegelem a gazdi a plakáton miket ír (milyen a szövegkörnyezet,amúgy miért csak ennyi idő után keresik?)

- honnan és hogy szökhetett ki stb stb.

Mindezt összegezve én nem biztos,hogy visszaadnám! Akár konzultálhatsz a dokival is vagy kérhetsz tanácsot állatvédő szervezettől.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/66Időpont márc. 12. 22:18 Privát üzenet

Hívd fel őket. Mond el, hogy mi történt, hogy mennyit költöttél rá, hogy vinnéd ivartalaníttatni, stb. Kérdezd meg, hogy nem maradhat-e nálad. Jobb esetben lehet “oda ajàndékozzàk”, hiszen nem hiszem, hogy fajtacica, tenyésztőtől. Ha nemet mondanak, akkor viszont vissza kell adnod. Aztàn a dokit is lemondani.

Szomorú, de a talàlt állatoknàl ez benne van a pakliban. Ezért is ajánlott ilyen esetben neked is keresni a gazdájàt legközelebb.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/66Időpont márc. 12. 22:19 Privát üzenet
1 2 3 4 5 6 7

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyik a legjobb bolhairtó szer a macskák részére?
Mit ajánlatok igen kitartó bolhák ellen?
Mitől lehet 14 hetes kiskutyánál hirtelen odakapós vakarózás? Bolha nincs benne, nagyon alaposan átnéztük, a doki sem talált semmit nálla.
Mivel lehet enyhíteni a viszketést atka esetében? Amit a doki adott rá azt csak fél évente szabad mert káros.
Yorki kutyám néha vakarózik már bolha irtó cseppeket is használtam amit a doki rendelt neki, és bolha irtó samponba fürdetem . Bolhát ugyan nem találok benne de mi lehet az oka?
A pici lányom teli van van apró csípésekkel, a doki azt mondja bolha csípés, mivel tudnám kiirtani véglegesen?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!