Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3hete befogadtam 1 cicát....

3hete befogadtam 1 cicát. Kóbornak véltem. Élből doki. Be chippeltetem oltattam, féregtelenítve, bolha irtva. És mi történik?

Figyelt kérdés
Ma láttam plakatolva, hogy keresik😥ugye nem kell vissza adnom? 8honapos kb és csütörtökre van időpontom

2019. márc. 12. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
80%
De, első dolog, ha állatot találsz, hogy megkeresed a gazdát. Neked milyen lenne, ha elvennék az állatodat, és nem tudnád, hogy hol van? Legyél tisztességes, és tanulj a hibádból. A macskát szeretik, valószínűleg érzelmek kötik a másik emberhez, nem egy tárgy amit ellophatsz
2019. márc. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
78%
De igen, vissza kell adnod. Amit költöttél rá, esetleg megpróbálhatod bevasalni a gazdáin, és ha jó fejek, oda is adják.
2019. márc. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:
De úgy meg szerettem 😥jó akkor holnap felhivom a számot 😭
2019. márc. 12. 22:04
 4/74 anonim ***** válasza:
77%
De "sajnos" oda kell adnod. De az addig ráköltött dolgoknak az árát jogszerűen elkérheted.
2019. márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 A kérdező kommentje:
Akkor mondjam le a dokit is a csütörtöki ivartalanítás miatt? 8honapos korulinek látta. Rá férne szegenyre. 😥😥😥
2019. márc. 12. 22:09
 6/74 anonim ***** válasza:
27%
Jogilag aki az utolso chippet rakta a macskaba az a tulajdonos. Megtarthatod. Viszont a biztonsag kedveert szedd ki a regi tulaj chipjet, akkor nem lehet semmi gond.
2019. márc. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 A kérdező kommentje:
Nem volt chippje.
2019. márc. 12. 22:17
 8/74 anonim ***** válasza:
63%
Gratulálok 6-os! Majd ha véletlenül elveszted egy szeretett kisállatodat, akkor is gondold így, ha a keresésed ellenére sem hajlandóak visszaadni!
2019. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
69%

Jaaj de könnyen dobálóznak itt egyesek,hogy adja vissza! De az a cica nem véletlenül szökött meg, csak is emberi mulasztás okán. Figyelmetlenség, nem megfelelő tartás stb.


Nos, jogszerűen elkérheted azorvosi és ellátási költségek árát. Ezt meg is kell fizetnie, ha vissza akarja kapni! Bizony ám!

De én úgy tudom 2hét után amugyis elévül a gazdi keresés, legalábbis alapítványoknál.

Viszont én ha úgy látnám:

‐ a cica elhanyagolt volt megtaláláskor

- netán alultáplált

- nálam jól érzi magát

- mindent tudok biztosítani számára

- mérlegelem a gazdi a plakáton miket ír (milyen a szövegkörnyezet,amúgy miért csak ennyi idő után keresik?)

- honnan és hogy szökhetett ki stb stb.


Mindezt összegezve én nem biztos,hogy visszaadnám! Akár konzultálhatsz a dokival is vagy kérhetsz tanácsot állatvédő szervezettől.

2019. márc. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
59%

Hívd fel őket. Mond el, hogy mi történt, hogy mennyit költöttél rá, hogy vinnéd ivartalaníttatni, stb. Kérdezd meg, hogy nem maradhat-e nálad. Jobb esetben lehet “oda ajàndékozzàk”, hiszen nem hiszem, hogy fajtacica, tenyésztőtől. Ha nemet mondanak, akkor viszont vissza kell adnod. Aztàn a dokit is lemondani.

Szomorú, de a talàlt állatoknàl ez benne van a pakliban. Ezért is ajánlott ilyen esetben neked is keresni a gazdájàt legközelebb.

2019. márc. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!