Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen jó minőségű tápot...

Milyen jó minőségű tápot adjak a cicámnak?

Figyelt kérdés

Előreláthatóan hétfőn örökbefogadok egy cicát és nem tudom, hogy milyen tápot vegyek. Whiskas/Kitekat elvileg nem jók. Valahol láttam, hogy a Purina jó, de utána meg azt írták, hogy tele van ízfokozóval :/

És a Prevital alutasakos jó?

Nem akarom rossz minőségű kajával etetni.


2020. ápr. 29. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ebben az árban gondolkodsz, akkor a Fressnapf Premiere márkája a legjobb.
2020. ápr. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen Premier, kb 15 valtozatban , evek ota bevált . Konzervből talkas pastetomok a jók , a tasakos mű zselés stb .
2020. ápr. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A mi állatorvosunk a Royal Canint szokta ajánlani, de arról is olvasni rossz véleményeket. Mi ezen kívül leginkább az Animonda és a Gourmet Gold cuccait adjuk a cicáknak, szeretik.

Amúgy a legtöbb állatos webáruházban megtalálod a tápok összetevőit is, zoopluson még vásárlói értékeléseket és véleményeket is róluk. Érdemes ezeket elolvasni.

2020. ápr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A RC-nak a gyógytápjai egész jók, a rendes tápjaik csak egy fokkal jobbak a whiskas-féléknél, nem értem, miért van akkora hype-ja. Bár persze, tudom, a marketing. :) Nálunk brutál módon hízni kezdtek tőle a macskák, és mástól is hallottam ugyanezt.


Egyébként ha jó minőségű a száraztáp, a nedves kevesebbet nyom a latban, az úgyis csak nasinak eszi jó esetben.

Négy típus van alapvetően: a húsfilék a saját levükben, a pástétom jellegűek, és a húsfalatok aszpikban vagy szaftban.

A saját leves húsfilék egyértelműen a legjobbak, és persze a legdrágábbak is, ilyen pl. a Greenwoods vagy a Cosma Soup (zooplus). A másik három igazából csak a cica ízlésétől függ, hogy melyiket eszi meg (a mieink pl otthagyják a pástétomot, hiába a puccosabbik real nature...). Ami fontos: ne legyen benne cukor és ízfokozó, és lehetőség szerint legyen gabonamentes.

2020. ápr. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én macskám is Royal Canint kap, a perzsát. Ha nem jó minőség ha jó, akkor is mert ezt szereti, szép tőle a bundája, és a legfontosabb hogy ettől nem fosik
2020. ápr. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Royal tényleg nem sokkal jobb, mint bármelyik olcsóbb, én sem értem a felhajtást körülötte, az árát meg végképp nem.

Általánosságban érvényes, hogy a tápban minél több hús és minél kevesebb növényi származék, gabona legyen. Vannak ebből brutál árkategóriák (Acana és társai), illetve vannak kevésbé neves és picit barátibb árú termékek is. A miénk pl. most Purizont eszik. A macsek imádja, mi kevésbé, mert olyan szaga van, mintha mindennap felszisszentenénk otthon egy olajos halat... :D Egyébként a Royal Caninhoz hasonló árkategória, de szerintem sokkal természetesebb összetevőkkel rendelkezik.

Nedveset is kap, de azt csak snack-ként, keveset, így ennek az összetevőivel csak nagy vonalakban foglalkozunk.

2020. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A purizonnal az az egy baj van, hogy a legtöbb ízesítésben irreálisan magas a fehérjetartalma. Erős táp, ha lehet így fogalmazni, nagyon megterheli a vesét. Egészséges cicánál persze ez nem jelent semmit, de hosszú távon szerintem necces. Pedig a mienk is imàdják. :) De váltva kapják más táppal, az egyik cicánk egy hízásra hajlamos ivartalan kandúr, már eleve ezek nagy rizikófaktort jelentenek a leendő öregkorra nézve, a dokink nem javasolta állandóra.
2020. máj. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, én is fennakadtam a fehérjetartalmánál, de egyszerűen nem tudok elég okos lenni. A hasonló minőségű tápokban a fehérje tartalom is hasonló. Ha nem hasonló minőség, akkor viszont mit etessek vele? Szóval ez állandó dilemma nálunk. Te mit etetsz váltóként?

Én még azon gondolkozom, hogy nem váltva kap gyengébbet, hanem keverve.

2020. máj. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!