Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyám a sirba kerget folyton...

Anyám a sirba kerget folyton megmenti a madarakat a macskám elől (? )

Figyelt kérdés

Múltkor elkapott a cicám egy cinkét

Nem voltam itthon anya mesélte de elvette tőle a cinke elrepült (fejbevágta seprűvel a macskát hogy engedje el😂😂) ma reggel elkapott egy verebet

Amikor elkapta a cinkét azt mondta hogy azt ne bántsa mert olyan szép madár majd ha elkap egy verebet azt hagyni fogja mert hogy abból amúgy is rengeteg van

Ma elkapott egyet meg is harapta (erre keltem) anyám megmentette a verebet kivitte a járdára ahol már nem megy a macska

Megharapta azt mondta nem tudott elrepülni egy jó ideig de aztán elment

Mondtam anyának hogy megyek vissza hozom a verebet a cicának mert hogy a múltkor azt mondta a verebet szabad de addigra elment

Mit csináljak anyával hogy ne vegye el folyton a madarakat?



2020. máj. 10. 09:06
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
86%

Magyarországon minden madár védett, a veréb is. Neki is fontos szerepe van az élővilágban, attól hogy sokat látni belőle, meg nem olyan szép mint a többi. Ezt kéne felérni ésszel.


Továbbra is vegyétek el tőle a madarakat, rendesen kap enni, nincs rászorulva.


Ez neki játék. Szóval vegyél/készíts neki ilyen kis szőrös-tollas fellógatható játékokat, imádni fogja pofozgatni mert ráncigálni.

2020. máj. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Aha :)
2020. máj. 10. 10:59
 13/31 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
64%
Kérdezőt be kéne dobni az oroszlánok közé. Akkor majd én is felteszek egy kérdést, hogy a mentők engem sírba kergetnek, mert megmentik az élőlényt az oroszlán elől.
2020. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Hajra🤣
2020. máj. 10. 11:41
 15/31 anonim ***** válasza:
71%

Nem a macskát fogják hibáztatni, hanem a gazdáját.

Szerintem jól teszi anyukád, hogy elveszi tőle, de ugye a kérdés lényege az, hogy röhögjük ki együtt anyádat...

Az enyémek nem fognak már madarat, amióta van 2 kis törpe-papagájunk. Egy csodaszép tojó feketerigóval ébresztett pár éve a legidősebb... már úgy, hogy a párnám mellé tette a szétharapdált madarat. Nem volt valami jó. Az után mindig rájun szóltam, ha madarat vadásztak, de az igazi áttörés az volt, hogy itthon is lettek madarak, amik nem kajának valók meg nem játékok. Az egyik pár napja fogott egy kicsi vakondot. Elvettem tőle, és biztonságosabb helyre vittem. Cickányt is elveszem, ha még jó állapotban van, amikor meglátom. Gyíkot, lótetűt, legyet, egeret nem veszem el. Mást igen.

2020. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
74%

Azért elég érzéketlen vagy, kérdező.


Mondom ezt úgy, hogy én sem veszem el a verebet ha már megfogta. Azóta nem teszem, amióta egyszer kivettük a macsek szájából, 3 napig gondoztuk, etettük, már röpködött is szegény, aztán amikor el akartuk engedni, ott hevert élettelenül a dobozában. Ma sem értem. Na, azóta nem nem avatkozom bele ilyen szinten.


De ha a rigó ott koncertezik a meggyfán, és a macska éppen becserkészi, közbelépek.

2020. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
83%

Te minek teszel fel kérdést?

Ha mindenen rohogsz?

Szívtál valamit?


Elég idegesítő lehetsz.

2020. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
75%
meg fogsz lepődni, de a házi veréb és a cinegefélék nagy része is védett állat. 25ezer forint az természetvédelmi értékük.
2020. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Mert vicces hogy szerintem normalisan tettem fel a kerdest es megis idegesito stb vagyok csak mert nem vedek minden kis joszagot es hagynam hogy a macskam jatszon vele

Ennyi erovel a hangyakat nem kene vedeni? Es az egeret? Ja hat mert az kartevo

Verebbol meg millio van a kobor macska szajabol is kiveszitek ha elkapja? Lehetek en erzekelten idegesito stb akarmi inkabb legyek ilyen mint amilyenek ti vagytok :)

2020. máj. 10. 15:43
 20/31 A kérdező kommentje:

Es a macskam sokkal fontosabb szamomra mint egy vereb

Ennyi

2020. máj. 10. 15:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!