Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mehet a kismacskám...

Miért mehet a kismacskám hasa, lehet kezelni orvos nélkül?

Figyelt kérdés
Kaptunk kismacskát 3 napja,amikor elhoztuk a néni tejbe mártott kernyeret adott neki enni és mióta itt van kb naponta 6-7szer folyós a széklete de ezzel szemben nagyon jó kedve van, játszik, ugyanolyan hiperaktív stb. akkor azthittem az okozza a hasmenést de ha az okozná már elmúlt volna nem? Amúgy kapott alutasakot kaját és egy kis ripropot még tegnap. Mindenféleképp vigyem el orvoshoz? Ami igy a vírus miatt elég bonyolult lenne, de ha muszáj muszáj

2020. máj. 12. 18:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%
Most került új helyre, a legtöbb macskának - főleg kölyköknek - a környezetváltozás hasmenést okoz. Ez eltarthat pár napig.
2020. máj. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Nem
2020. máj. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
A tej a baj, a tehéntej laktózt tartalmaz, amit a macskák nem tudnak lebontani. Kiscicánál okozhat durvább hasmenést is. Ehet tejet, de csak olyat, amire rá van írva, hogy laktózmentes. Nálunk ugyanez volt, mert sok éve még nem tudtam, hogy a kiscicának megy a hasa a laktóztól nagyon. Váltsatok laktózmentes tejre, van minden nagyobb boltban, tejfölnél ugyanígy, legyen laktózmentes. Sajtnál nem számít, abban alig van laktóz.
2020. máj. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Hasmenést több dolog okozhat. Ha már magatokhoz vettétek, ne sajnáljátok rá azt a pár ezer forintot amit elkér az állatorvos. A kiscicáknál veszélyes a hasmenés, belehalhatnak. És nem, nem környezetváltozás okozza a hasmenést. A kajától a férgességig (ami rátok is veszélyes lehet) sok minden lehet ok.
2020. máj. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
A kismacskák gyorsan kiszáradhatnak. Csak száraztápot kapjon, mert az alutasakos is meghajthatja. Ha nem javul a helyzet, akkor mindenképp állatorvoshoz kell vinni.
2020. máj. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mennyi idős az a macska? A néni mit adott neki enni (a tejbe áztatott kenyéren kívül, amit neked sem kellene)?
2020. máj. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Jobb tápot nem reklámozott olcsót sem színes gagyikat kapjon , alutalkás pastetom aszpik zselé mentes a jó .
2020. máj. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
1 hónapos körül, tudom én direkt nem adtam neki tejet mert tudtam hogy hasmenés a következménye, de ezt a néni valószínűleg nem tudta
2020. máj. 12. 19:10
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha csak 1 hónapoa, még az anyja mellett a helye.
2020. máj. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen pici, akkor elválasztani sem kellett volna. Még nem tudja feldolgozni a normál táplálékot, azt csak kiegészítésként kaphatná. Állatpatikában vegyél tápszert neki.
2020. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!