Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudok e még segíteni a hólyagb...

Tudok e még segíteni a hólyagbeteg cicámon?

Figyelt kérdés
Az ivartalanított fiú cicámmal vasárnap este rohantam soron kívül az állatorvoshoz mert nem tudott pisilni. Nem először van ez a baja. Körülbelül egy hónappal ez előtt vittem ugyan ezzel a dologgal egy másik dokihoz. Ő kikúrálta, hármasával adta neki az inyekciókat. Meg is gyógyította. A mostani esetnél ő nem tudott időpontot adni, így el vittem egy másik dokihoz aki megállapította, hogy ugyan az a baja. Be van gyulladva a húgyhójagja, fel szúrt neki egy tűt hogy ki follyon a pisi, és adott neki egy db inyekciót. Ezt meg csinálta 3 szor. Ma nem vittem el, azt mondta nem fontos minden nap így én a tegnapot választottam a ma helyett. Eddig 3x csinálta meg ezt a kezelést. Már tegnap, de ma mégjobban láttam a cicán hogy szinte az élethez sincsen kedve. Csak ül egy helyben, és néz maga elé. Nem eszik normálisan csak pár falatot, a vízbe pedig fél órát bámul amíg úgy dönt hogy iszik belőle egy csöppet. Tudom. Nagy fájdalma lehet. De mégis mit tudnék csinálni? Folytassam a kezelését amíg tudom, vigyem el egy másik állatorvoshoz és kérdezzem meg hogy ő mit mondana rá, vagy egyszerűen csak altassam el szegényt? Én arra is gondoltam hogy az állatorvos direkt nem mondja meg hogy nem tud rajta sokat segíteni és csak húzza ki belőlem a pénzt a helyett hogy meg mondaná az igazat. De tényleg ekkora lenne a baj? Mit gondoltok?

2019. nov. 13. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, folytasd a kezelést. Az etetés is fontos, a megfelelő ételek is segítenek, nem véletlenül vannak az ivartalanított cicáknak külön tápok.
2019. nov. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne add fel, az én cicámnak is ilyen betegsége volt (csak ő lány cica volt), fél éves korától kezdődően. Végül 7 évet élt, igaz, majdnem végig speciális gyógytápon (urinary). Nem volt egy könnyű menet, én is sokszor rohantam vele az orvoshoz, akár késő este is. Kandúroknál sajnos súlyosabb szokott lenni ez a betegség, de akár műtéttel is kezelhető, ha máshogy nem megy, de az biztos, hogy egy megbízható állatorvosra van szükség.
2019. nov. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De most akkor hólyagyulladása van, vagy húgyköve? Nagyon nem mindegy.. Mindenesetre el ne altattasd már!
2019. nov. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!