Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor javul az állapota?

Tenshi98 kérdése:

Mikor javul az állapota?

Figyelt kérdés
Tegnapi nap folyamán ivartalanításon volt a 7 éves lány cicánk. Azóta elég kedvetlen, egesz nap alszik, enni-inni se nagyon akar. Dolgát se nagyon akarja intézni. Esetleg a fájdalom miatt lenne? Elég nagy részen vágták fel. Mikor múlik neki el? Milyen fájdalomcsillapító javasolt ilyenkor?

2020. máj. 13. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Másnapra már jobban szoktak lenni, de 7 éves cicánál ez elhúzódhat kicsit. Fájdalomcsillapító általában nem szükséges, kivéve, ha orvos indokoltnak tartja.
2020. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Teljesen normális ha a macska 48 óráig nem eszik ivartalanítás után, hadj neki elől enni szárazat és nedves tápot is, friss víz legyen mindig előtte,vigyázz hogy ne nyalogassa a sebet mert az a gyógyulást elnyújtja, ne nagyon ugráljon magas helyekről mert nem jó ha megerőlteti magát, a varratok felszakadhatnak, a teljes gyógyulási idő 3-4 hét,ivartalanítás után oda kell figyelni az etetésre is ilyenkor gyakran elhíznak a cicók,

Jó gyógyulást:)

2020. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én cicám rosszul viseli az altatást, bódítást. A dokinál délután kiadáskor éber volt, mire hazaértünk maga alá pisilt. Órákig küzdött az álom ellen, mihelyt elvettem a kezem, nyávogott. Ha elindultam jött utánam, pedig bizonytalanul ugrabugrált. Inni ivott, enni sztem csak másnap. 3-4 napig leginkább pihent, vagy vadul tépte a ruháját. Mire varratszedésre mentünk, kutya baja sem volt, mondjuk a külső varratokat kiszedte magának, de baj nem lett belőle. Gyógyszert olyat adhatsz, amit a doki felírt/adott. Mi nem adtunk neki mondjuk.


Utána még 1-2 hétig óvatos volt, én is fertőtlenítettem neki naponta egyszer a vágást, biztos, ami biztos.

2020. máj. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!