Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes menhelyről macskát...

Érdemes menhelyről macskát befogadni?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék befogadni egy menhelyi cicát, minden feltételem adott hozzá, de elvileg a menhelyi macskák agresszívek, bizalmatlanok és sosem fogják az embert a gazdájuknak tekinteni. Máshol viszont azt hallottam, hogy ezek a macskák sokkal ragaszkodóbbak, mint a tenyészetből vásároltak. Ezek közül melyik igaz? Egy menhelyi cica tényleg soha nem lesz olyan bizalmas, mint egy vásárolt?

2020. máj. 15. 20:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Ez macskafüggő. De egy biztos-hálás lesz

De ha ennyire aggaszt, fogadj örökbe kiscicát

2020. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem igaz. Az én macskám itt született, kiskorától nevelem, senkivel nem áll szóba rajtam kívül. Idegen a közelébe sem mehet. Máshol meg odajön a macska bárkihez, játszik vele, beleül az ölébe.

A macskáknak úgy mint az embereknek különböző a jelleme.

2020. máj. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem lehet, ez igazából a macska természetétől, meg ugye korábbi életétől függ, hogy mennyire ijedős :)

A legtöbb menhely (vagyis amelyeket én ismerek) úgy csinálják, h a kiscicákat, macskákat, v egész almokat ideiglenes gazdihoz adják, akik jól bánnak velük, szval nagyjából emberhez szokottak :)

Én is ilyen helyről fogadtam örökbe, én kiscicut, ő nagyon barátságos volt, egyáltalán nem agresszív, nagyon ragaszkodó :)

(Igaz, ha felnőtt macskát fogadsz örökbe, őt lehet h nehezebb lesz kézhez szoktatni, főleg hogyha ugye olyan rossz előélete volt :( )

De a menhelyről befogadás nagyon jó, így segíthetünk a gazdátlan állatokon :)


Én ajánlani tudom a menhelyi macskákat :)

2020. máj. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat🙂
2020. máj. 15. 20:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi macskánk menhelyi, féléves korában hoztuk el. Mi úgy választottunk az ottani rengeteg macska közül, hogy amelyik odajött hozzánk... Nem szín vagy ilyesmi alapján. Így viszont nem csalódtunk, nagyon hálás, jó természetű, nyugodt cicus a mai napig.

Az egyetlen bajunk a menhelyiséggel az állandó betegeskedés volt az első 3-4 hónapban. Macskanátha, fülatka, gomba, hugyúti fertőzés - sorban kijött rajta minden, pedig egyedüli és benti, oltott, stb. Az orvos szerint a menhelyi állatok sokáig hordozgatnak mindenféle kórokozókat, amik időnként kijönnek rajtuk. Most remélhetőleg mr túl van ezeken, és mindezek ellenére én ajánlani tudom a menhelyi állatokat, mert nagyon sokan várnak ott gazdira. Egyszer elmész, biztos nem tudod megállni, hogy onnan fogadj örökbe:)

2020. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Érdemes 💗
2020. máj. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érdemes.🐈❤
2020. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz! Én voltam többször menhelyen segíteni, és mindig bementem a cicákhoz. A legtöbbje kedves és mindent megtesz egy kis simiért, figyelemért. Mindig lesz olyan cica, amelyik inkább visszahúzódó, de ez a természetéből fakad. Szóval érdemesebb, mint venni... Életet is mentesz!
2020. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
100%
Érdemes, főleg most hogy kiscica-dömping van. Tele a menhely kukából kiszedett kölykökkel. Mivel ők még picik, simán hozzád szoknak és ragaszodnak. Az idősebbekkel sincs baj szerintem de köztük kicsit több félős, magának való van, bár ez inkább személyiségfüggő.
2020. máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hónapos kiscicát szedtem össze egy sikátorban kuka mellől. Nála ragaszkodóbb cicám életemben nem volt, pedig volt egy pár. Amilyen rossz, legalább olyan ragaszkodó, imádnivaló.
2020. máj. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!