Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a cicám gyógyulása...

Mit tegyek a cicám gyógyulása érdekében?

Figyelt kérdés
Négy kiscicám van kb 9-10 hetesek lehetnek. Az egyik most nem akar enni és eléggé kiszáradt. Állatorvoshoz nem tudom vinni, mert a szüleim szerint drága, itthon főztem neki kamillateát és itatom, hogy vmi folyadékot igyon. A vizet kihányja, de hát szerintem az nem az igazi, nem tudom mi lehet a baja. Félek h a többi is elkapja tőle. Mit tegyek h ne kapják el és ha van megoldás a gyógyulásra mi lehet az?
2010. júl. 29. 17:18
 1/7 Deus88 ***** válasza:
Ha ragájos akkor különicsd el és amikor az annya szoptatja figyelj oda hogy a több tejet ado cicihez keruljön mert lehet hogy azért száradt ki mert a többi elnyomta onnan.
2010. júl. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már nem engedi az anyjuk h szopjanak.
2010. júl. 29. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért egy állatorvost megérne a dolog. Drága nem drága, a cicád élete a fontos. Vagy nem. Ezt neked kell eldönteni.
2010. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

most mit mondjak :-((

ha nem viszitek állatorvoshoz, mert drága akkor hiába ajánlanék életmentő orvosságot.

Van egy Calopet nevű paszta, ami kifejezetten állatoknak van. Egy borsószemnyi adagban benne van minden, ami egy ilyen kiscicának kell.

És igen simán elkaphatták már a többiek.

Aztán az anyamacskát ivartalanítani kellene.

Nem beszélve, hogy talán le is kellene szüretni.

Esetleg próbálj meg kecsketejet szerezni. Az tápláló és folyadék is. A kiszáradás és a nem evés nagyon veszélyes. Tönkrevágja a máját és a veséjét.

2010. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
én vinném orvoshoz, de anyuék nem engedik.most este evett egy kicsit.Én tényleg ivartalanítanám a macskámat, sőt én oltást is adnék nekik, de a szüleim nem hisznek az állatorvos munkájában, mert h úgyis csak a pénz érdekli őket.Pedig egyszer szülinapomra azt kértem h amit adni szeretnének ahelyett oltassuk be ilyen betegségek ellen a cicámat(kicsik anyja), de hiába ígérték meg mégsem engedték utána..:(
2010. júl. 29. 21:15
 6/7 anonim ***** válasza:

nagyon sajnálom, látom te egy okos és felelősség teljes gazdi vagy. Próbáld meg összegyűjteni rá a zsebpénzed.

Esetleg vállalj apróbb "munkákat" pénzért.Mondjuk segítesz valakinek gyümölcsöt szedni, vagy locsolni, autót mosni, felsöpörni a portája előtt.

Ilyesmik.

Az ivartalanítás fontos lenne, mert évről évre egyre több cicáról kell gondoskodnotok Vagy dönteni a sorsuk felett.

Elképzelhető, hogy a szüleidnek valóban nincs erre pénze. Sok ember kuporgat ma Magyarországon. De ha látják, hogy te is teszel érte, akkor máshogy állnának hozzá.

2010. júl. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

elkezdett gyógyulni a cicám.Itattam kamillateával és azt nem hányta ki soha.Most már eszeget is.

Amúgy volt pénzem, csak anyuéknak kölcsönadtam.De remélem tényleg meggyógyul a cicám és akkor a pénzt amit ezután kapok azt befektetem egy ivartalanításra.

2010. júl. 30. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!