Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor hozzam el a kiscicámat?

Mikor hozzam el a kiscicámat?

Figyelt kérdés

Ma 4 hetesek, ma kezdtek el enni. A gazdik 1-2 hét múlva(attól függően, hogy rendesen tudnak-e már enni, mert most még csak maszatolnak) már odaadnák. De egyrészről az van, hogy a törvény szerint még 4 hétig nem hozhatnám el. Plusz sokan inkább még ezen felül ajánlják, valahol 10 hetet, valahol 3 hónapot(12-13hetet) olvastam. Másfelől viszont a kiscicák szó szerint csont soványak. Az anyjuk normál állapotában 3kg és 5 kiscicája született, plusz egy hete találtak egy kicsivel idősebb kidobott kiscicát, akit szintén az anyamacska szoptat. Szerintem nincs elég teje az anyának, az anyja is csontváz, a csípője, gerince kint van, ócska ételt kap(tejet, tescos macskatápot, a kicsiknek a kettőt egyberakva puhítva).

Szóval tudom, hogy törvény, meg jobb lenne, tanulnia kéne, szocializáció stb, de ilyen esetben sem szabadna kivételt tenni? Mert én komolyan féltem a kicsiket és az anyjukat is.



2020. máj. 18. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Ilyenkor a macska gazdájánák kellene segíteni a ráetetéssel/szoptatással.


Ilyen helyről ne hozz el egy kiscicát se. Ha ezzel nincseneke tisztában hogy mikor szabad elhozni és mivel segíthetnék az anyamacskát akkor nagy eséllyel betegek a cicák.

Lehet haza viszed és el is pusztul a pici.

Inkább fogadj örökbe vagy keress egy olyan helyet ahol egészséges cicák várnak gazdira.

2020. máj. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Inkább vigyél oda rendes táplálékot az anyának, és várj még a kicsikkel. Egyik macskámat még szopós korában kidobták, úgy került ide. Szeretjük, de egész életében viselkedészavaros maradt, valószínűleg azért, mert túl korán került el az anyja mellől.
2023. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!