Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell egy kölyökmacskát...

Miért kell egy kölyökmacskát 4-6x leféreghajtózni babakorában, mikor mindegyik féregtelenítőre az van írva hogy 1x-i kezelés elegendő, hogy mindent kiirtson belőlük?

Figyelt kérdés
3 fajtát is néztem, köztük, amit a doki adott, és mindegyikre ez volt írva, mégis a doki minden 2.héten, amikor megyünk az első kérdése, hogy féreghajtót adod?? Adjad folyamatosan(még az elején adott annyit, ami elég 5 alkalomra, amíg kicsi, azt mondta ennek el kell fogynia 3 hós koráig. Ugye nem mérgezi meg ez a sok gyógyszer??? Mert hallottam már pl a túloltásról kutyáknál, féreghajtónál nincs véletlenül ilyen?

2020. máj. 21. 19:24
A kérdező szavazást indított:
elég 1x
biztos, ami tuti, legyen 2 alkalom, míg kicsi
szükség van a 4-6 alkalomra, leírom miért!
12 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
2020. máj. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, hogy kell, de kiskorban miért kell olyan sokszor, mikor később 3 havonta adnak 1x?
2020. máj. 21. 19:49
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Hogy ne legyen férges. Kis korban simán elpusztulhat tőle vagy maradandó károsodást is okozhat a férgesség.

Amúgy kinti macskáknak inkább havonta ajánlott, bentinél elég a 3 havi is.

2020. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem érted ..

Tudom, hogy KELL, de miért ENNYISZER ?! Mikor minden féreghajtó készítményre az van írva, hogy ELEGENDŐ 1XI ALKALMAZÁS ..Akkor miért kell 4-6 alkalommal kéthetes közökkel adagolni folyamatosan ?

2020. máj. 22. 06:37
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Te nem érted...

A féreghajtó nem megelőzésre van hanem kezelésre, szóval ha egyszer kap az csak abban a pillanatban védi vagyis inkább akkor féregteleníti (ha van benne) és kész, utána 1-2 héttel ugyanúgy férges lehet a macska.

2020. máj. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ja, hogy visszafertőződhet 2 hét alatt?

De akkor máskor miért elegendő 1-3 havonta adni? Közben is férges lehet ennyi erővel.

2020. máj. 22. 07:33
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Persze, azaz 1-3 havonta azért csak javaslat. Ha férgesség tüneteit tapasztalja a gazda akkor kell adni ha esedékes ha nem.
2020. máj. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És minden esetben van tünet? Az elején is, vagy csak ha már nagyon súlyos? És ha nincs tünet, akkor miért kell adni, ha lejárt a 3 hónap?
2020. máj. 22. 07:42
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem minden esetben van tünet, ezért kell adni bizonyos időközönként.

Amikor az ürülékben/hányásban is férgek vannak az már a "végstádium".

2020. máj. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben, megértettem, köszönöm a türelmed.
2020. máj. 22. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!