Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam a cicát az új...

Hogy szoktassam a cicát az új házhoz?

Figyelt kérdés

El fogunk költözni és mivel nagyrészt kinti cicáról van szó ezért nem olyan könnyű mint egy benti cicánál akit átrakják az új helyre és nem félő hogy elszökik. Mi arra gondoltunk hogyha meglesz a ház amúgy se költöznénk be azonnal mert még valószínüleg be kell bútorozni és hogy mindig amikor megyünk a cicára ráraknánk egy hámot és egy pórázt hogy szokja. Egy-két hétig éjszaka bizos hogy bent lenne az után meg ki tudja. Ha veletek volt hasonló vagy tudnátok ötletet adni akkor mindenképp kérlek írjátok le.


(Mielött valaki is ítélkezne beoltott ivartalanított a cica)



2020. máj. 25. 10:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni hogy lány cicus.
2020. máj. 25. 10:51
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Mindenképp bent kell tartani egy jó ideig, viszont ha nem macska biztos a kerítés nem szabad kiengedni.


Mindenki köteles a portáján belül tartani az állatát, így a macskát is.


Ha szabadon engeded elütheti valami, megmérgezhetik és ez sajnos nagyon gyakori.

2020. máj. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Én arra gondoltam hogy egy ideig el lenne a szobámba és kivinném sétáltatni meg ilyenek csak az a gond hogy van két tengerimalacom és a macska rengeteg egeret fog és már kapott el galambot és denevért is. De addig a malacok ketrecét átrakjuk egy másik helyre.
2020. máj. 25. 11:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves második válaszoló! Neked van cicád? Mert egy cicát nem lehet kerítésen belül tartani, legalábbis 10 éves tapasztalataim szerint ha egy macska át akar mászni egy kerítésen akkor át is fog. Én jelenleg a 3 cicám mellett még 3 olyat etetek akiknek fogalmam sincs ki a gazdája. Van egy 10 éves cicám, kinti cica, van, hogy hetekig nem jön haza, de soha nem mérgezték meg, nem ütötték el, pedig van pár tapló a környéken és nem kevés autó jár erre. Ez cicafüggő is, én pl. nem paráznék az új környezet miatt. De kedves kérdező, te ismered a cicád, nem én, nem mi. Ha úgy érzed, hogy egy ideig inkább bent tartanád, akkor tartsd bent. Azt esetleg érdemes lenne megnézni, hogy van e kutya a környéken. Remélem tetszeni fog nektek az új otthon! ;)
2020. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen képzeld van cicám.

És mindegyik kerítésen belül marad. Már simán lehet cicabiztos kerítést csinálni. Nem tud kimenni egyik se.

Mindenki köteles a saját telkén tartani az állatát.

Az hogy nálad eddig nem volt gond nem jelenti hogy másnál se lesz.

Akár mérgezett egeret vagy patkányt is foghat és ha megeszi akkor kampec.

Illetve bárki befoghatja, elviheti, megkínozhatja stb. Sajnos elég gyakran megtörténnek ezek.

2020. máj. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez is macskafüggő igazából. Az én cicáim minden nap fognak egeret, patkányt, vakondot mégsincs semmi bajuk. őket pl. nem lehetne kerítésen belül tartani. Ők eleve úgy lettek nevelve, hogy nem szabtuk meg a határaikat. Ha a kérdező cicája is akkor nem biztos, hogy bent lehet tartani, vagy nem fog neki tetszeni és mind tudjuk mi van, ha valami nem tetszik egy cicának. Nem akartalak megbántani, bocsi ha sikerült. Néha... Na jó, sokszor elég bunkó tudok lenni...
2020. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!