Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől függ, hogy 8 hetes...

Mitől függ, hogy 8 hetes korában vagy később hozhatok-e el egy kiscicát?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy kiscicát, és bár 100%, hogy elhozhatom, egyszerűen nem jutok dűlőre a családdal, akinél a kiscicák vannak, azzal kapcsolatban, pontosan mikor hozhatom el az állatot. (Ez leginkább a szervezés miatt lenne nekem fontos, mivel a picik nincsenek oltva, szeretnék az állatorvoshoz a lehető leghamarabbi olyan napra időpontot foglalni, amikor már elhoztam a cicát. A jelenlegi helyzetben 10 napra előre tele vannak, így nem egyszerű a szervezés.)

A kicsi már eszik szilárd ételt, visszahúzta a karmait is, kedves, emberhez szokott, jövő héten lenne 8 hetes, mégsem tud a család biztosat mondani azzal kapcsolatban, elhozhatom-e akkor. Csak annyit mondanak mindig, "meglátjuk, mennyire válik le az anyáról".

Ez mit jelent? Pontosan mi jelzi azt, hogy el lehet-e már tőle szakítani? Minek kell megtörténnie?



2020. máj. 25. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Off. De keressetek olyan állatorvost is aki nem időpontos. Ha bármi komolyabb baja van akkor sem lehet vele 10 napot várni.
2020. máj. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az látszik, hogy mennyire igényli még a szopit, az anyja társaságát, mennyire tud egyedül mosdani, mennyire önálló. Ha csak az evés lenne a szempont, akkor már 6 hetesen vihetnéd. 4-5 hetesen kezdenek enni normális esetben, de utána még hetekig visszajárnak szopizni az anyjukhoz, mert még szükségük van rá, illetve még az anyjuk tanítja őket, a tesókkal megtanulnak szépen játszani, mennyire fáj, meg ilyenek. A 8 hét valójában csak a törvény kiskcicáknál és kiskutyáknál is, de valójában ha az állatokat vesszük figyelembe, akkor kiskutyáknak 10 hét, kiscicáknak 12 hét lenne az ideális elválasztási idő. Én minden cicámnál kiharcoltam a teljes 3 hónapot, azaz 13.hét végét, hogy biztosak, stabilak legyenek és egészségesek, ne legyen viselkedés, szocializációs, ösztön problémájuk, amiket ezekben a hetekben tanulnak meg. Hidd el, nagyon fontos, nyugodtan várd ki a 10 hetet minimum, de ha teheted akkor a 12-13 hetet is, nem lesz attól rideg veletek, nem lesz kevésbé ragaszkodó vagy szeretetteljes, mert vártok rá még mópár hetet, sőt, jót tesz neki!
2020. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ! Egyáltalán nem türelmetlenkedés miatt tettem fel a kérdést, hanem mert mindezt a hölgy, akinél a cicák vannak, nem részletezte.
2020. máj. 25. 16:18
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Telefonon beszéltetek? Mert volt itt egy kérdés, akit többször is átvertek, eltették neki a cicát, mégis másnak adták végül. Ha eddig nem tetted volna, akkor hívd fel telefonon és tisztázd vele. Én ajánlanám, hogy mond neki Te, hogy várjatok még két hetet, hogy tuti rendben legyen a cica. Nekem lelkiismeretes embernek tűnik, ha érdekli leválik-e már az anyjától, hátha ezt értékelné, hogy nem sürgeted:)
2020. máj. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!