Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy cicànak székrekedése...

Ha egy cicànak székrekedése van, akkor kakilhat amiatt az alomtàlcàn kívülre?

Figyelt kérdés

Màr harmadik hete csinàlja ezt az 1 éves ivartalan fiú cicàm. Màr teljesen ki vagyok tőle készülve, mert padlószőnyeg van a szobàban, és folyton sikàlnom kell.:(Eddig minden rendben volt vele, még régebben fordult elő 1x-2x, de aztàn nem, mostanáig.. Egyértelműen làtszik, hogy nem kipotyog az álomból, hanem picit arrébb csinàlja. Mindent megpróbàltam, tisztítom folyamatosan az almot, max 1 pisi van benne, ha nem vagyok ott, és nem tudom egyből kivenni, de a pisivel nem csinálja ezt, azt bele végzi.De màr azt is próbàltam, hogy külön alom a kakinak, próbaképp benne egy nagyon pici darab kaki, hogy tudja, oda kell végeznie, akkor egyszer oda is csinàlta, de teljesen tisztàval is próbàltam.Lehet, hogy azért csinálja a szőnyegre, mert nem tudtam teljesen kiszedni a szagot? Ecettel is sikàltam.

Azért fordult meg a fejemben a szorulàs, mert kisebb koràban is néha nyàvogott kakilàs előtt, mintha fàjna a pocija, és néha most is nyàvog előtte... Megnéztem a székletét, én eddig azt hittem, hogy rendben van, ha picit keményebb, de talàn neki túlsàgosan is, nem tudom...Szàraztàpot eszik, de iszik mellé elegendő mennyiségű vízet.

Élőre is köszönöm!



2020. máj. 26. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi köze lehet egyiknek a màsikhoz...?
2020. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, miért csinálják, de az enyém is rendszeresen akkor fosta végig az alomláda oldalát, amikor feltakarítottam körülötte. Nálam az volt a megoldás, hogy magát az almos dobozt beletettem egy másik - nagyobb - dobozba. Így ha picit arrébb is ment a termés, akkor se a földre, hanem a másik dobozba.
2020. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat!

Első, ezt hogy érted?

Màsodik, sajnos nekem nem ez a gond, előttem is azt csinàlja, hogy max kapar 1-2 az alomba, de nem akar oda kakilni, arrébb megy, szaglàszik a szőnyegen, és ott kezd el kakilni.

2020. máj. 26. 21:41
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja,núhy értettem, hogy olvastam ilyet, hogy emiatt,hogy székrekedése van, fàj neki a kakilàs, és az alommal köti össze ezt a rossz élményt.
2020. máj. 26. 21:43
 5/12 A kérdező kommentje:
Meg olyat is, hogy jelezni akarja, hogy vmi nem stimmel, meg akarja ilyenkor mutatni a székletét, nem akarja be kaparni. Nem tudom, ebből mi igaz...
2020. máj. 26. 21:44
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja értem, akkor valószínűleg maga a kaka-szag vonzza, amit a szőnyegben hagyott.

Ötletem sincs, hogyan lehet azt kitakarítani úgy, hogy a szag elmenjen, a színe maradjon.

2020. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, màr nekem sincsen ötletem...:/ Nem is lenne nagy baj, ha ki fakulna, màr sikàltam miindennel, meg igazàból nem is praktikus oda a padlószőnyeg, màr szeretnék egy ideje padlót lerakni, de ez így akkor sem normális, hogy nem az almot használja.
2020. máj. 26. 22:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg fóliával vagy valamilyen kartonnal, vastag ronggyal letakarni - átmenetileg - az összekakált területet. Ha nem érzi a szagot, visszatalál az alomba.

Nálam a virágföldbe találta egyszer a dolgát végezni az egyik (a háromból), azt a kakát is hiába szedtem ki, másnap csak odatalált ismét. Az volt a megoldás, hogy betakartam a földet apró kavicsokkal - nem mellesleg kapott a cicka egy taslit is -, de nálad a kavics most ugye nem játszik..

2020. máj. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnos bàrmit rakok oda, padló léceket is tettem direkt, akkor egy új helyre kakilt. Nem tudom, akkor lehet, hogy mégsem a szag miatt csinàlhatja oda...Ilyen rongyokat, papírt elhúz, még a léceket is eltolta, nagyon eleven-rossz cica.
2020. máj. 26. 22:31
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is megszidtam màr, de hiàba.. Tegnap sokat viaskodtam vele, de nem akart az alomba menni, màr a szoba másik felébe akarta csinàlni, úgy kaptam őt fel az utolsó pillanatban.
2020. máj. 26. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!