Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb 10-15 kiscica szállítása...

Kb 10-15 kiscica szállítása 1500 kilométert,hogyan? Tetőcsonagtartóban?

Figyelt kérdés
Állatbarát módon szeretnék kb. 10-15 cicát szálítani, egy kombi áll rendelkezésemre, arra gondoltam, ha átalakítanám a tetőcsonagtartómat, pl. vágnék az oldalára vagy a hátsó felére egy egy ablakot, amit berácsoznék, az megfelelne? Vagy csak csomagtartóban szálító dobozban megoldható? Természetesen gyakram megálnánk pihenni ahol kapnának vizet és kaját.

2020. jún. 3. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Tetőcsomagtartóban??? Az állatkínzás.


Szállítóbox a kombi csomagtartójában ill a lehajtott hátsó ülésen


[link]



Amúgy minek ennyi macskát szállítani?

2020. jún. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

TETŐCSoMAGTARTÓ?! Ez valami vicc?!


Ahogy az előző is írta, szállítóban egy tágas csomagtartóban vagy lehajtott hátsó üléseken

2020. jún. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne bántsátok már, nem tudja ezért kérdezte meg!

Az a legnagyobb baj a tetővel, hogy ha hideg van ha meleg, ki vannak téve az időjárás viszontagságainak és ettől komoly bajuk lehet!

Mindenképp a járművön belül, dobozban, amibe be lehet látni, ha neadjisten bármi gebasz lenne. Pokróc, vagy valami puha legyen nekik betéve. A megállók jó ötlet, enni inni, de akkor wcre is kell majd menniük, ezt is meg kell oldanod valahogy, mert egymás ürülékében fognak pár óra után utazni :( Legyen szerintem egy almos doboz is, valahogy összekötve a kettő, hogy bele tudjanak menni bármikor.

2020. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem, akkor a tetőbox kilőve...

1-es annyi a sztory, hogy nagyinéknál meg a szomszédságában sok a kiscica, és ott az a hülye szokás, hogy ha nem kerűl gazdi, akkor fogják őket és pár falúval arrébb elszórják őket, bedogják más kapuján meg ilyenek, régen a bekötött zsák meg a folyóba dobást is alkalmazták, ez szerencsére már nem szokás...én meg kint dolgozom, és itt sokan szeretnének cicát,barátaim, kolegáim és azok ismerősei, ha 50 et hoznék annyinak tudnék gazdát keríteni.

Igen, a wczést csak alommal tudnám mególdani.

2020. jún. 3. 19:24
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Az megvan, hogy csak állatútlevéllel hagyhatják el az országot? Ha elkapnak a határon, olyan pert akasztanak a nyakadba állatcsempészésért, hogy csak lesel.
2020. jún. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Ez viszont igazán rendes dolog tőled :) Egyedül utaznál? Az jutott eszembe, hogy pl kutyáknak való szállító dobozból, ha van kettő, akkor vághatnál bele ajtót, és az egyik dobozba tudsz tenni almosládát, a másikba pedig a plédet, játékokat. Más doboz is jó lehet, csak ne tudjanak kiszökni belőle.

Szurkolok :)

2020. jún. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Na, akkor inkább NYUGODT hangnemben foglaljuk neki össze, hogy mi fog kelleni ehhez az egész művelethez. A szállítás része ki lett tárgyalva. Én úgy tudtam, hogy csak repülőn utazáshoz kell az útlevél, ami egyébként nem nagy dolog, állatorvos, időpont, kapnak chipet, veszettség ellen oltást, megnézik őket, regisztrálják a rendszerben, és kész. Akiknek viszed nyilván vinnék állatorvoshoz, tehát ha ezeket a költségeket összedobjátok akkor sima ügy. Olyan 3000-5000 ft/ macska.

A további hivatalos menetét én nem tudom ennek, de támogatom a kérdező ötletét, mert még ha országos hatalmas falusi macskasors változást nem is hoz, legalább ezek a cicák jobb helyre fognak kerülni.

2020. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Útlevél mindenképpen kell mivel Erdélyből hoznám őket,és köteledhetnek a határon.

Ketten utaznánk :)

2020. jún. 3. 20:22
 9/10 anonim ***** válasza:
26%

Ha az ismerőseid annyira akarnának macskát, tele vannak a menhelyek, onnan is fogadhatnának örökbe. Lassan kiscica szezon van, minden menhely tele lesz velük.

Hidd el, senkinek nem fog kelleni, ha behozod őket. Az ilyen embereknek csak a szája jár, aztán ha odaállítasz egy macskával, majd közli, hogy most nem alkalmas.

2020. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
melyik országba akarod őket vinni?
2020. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!