Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kertünkbe tévedt egy elég...

Citromfűlevél kérdése:

A kertünkbe tévedt egy elég rossz állapotban lévő macska. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Most éppen fekszik, de láttam már menni és a járása is nagyon furcsa. Mintha alig bírna menni. A szemén is látszik, hogy nincs rendben. Segíteni szeretnék rajta, de nem tudom hogyan.

ápr. 25. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Megfogod és elviszed állatorvoshoz.
ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne 100%ig biztos, hogy a macskából jön, de ilyen keserű-savanyú szag van körülötte.
ápr. 25. 15:00
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Vidd el dokihoz szegénykét, ne hagyd kínok közt elpusztulni. Lehet, hogy csak egy antibiotikum kell neki és meggyógyul. Segíts rajta!
ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Szegény. Rendes tőled, h probalsz neki segíteni. Vidd el állatorvoshoz, ha nincs rá kereted, állatmentő egyesülettől kérj segítséget. Kis húst, vizet adj neki, tejet ne
ápr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Bemehetek csak úgy egy állatorvoshoz, hogy hoztam egy beteg macskát? Vagy hogy van ez?


(bocs ha nagyon hülyének tűnök, sosem volt háziállatom, nem értek hozzá)

ápr. 25. 15:05
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Persze, de azért óvatosan nyúlj hozzá, nehogy megkarmoljon, megharapjon, ki tudja, milyen betegsége van, esetleg átadhat valamit.

Ha szelíd, barátságos, akkor óvatosan terelgesd be valami dobozba, ha fél vagy vad, akkor kérj állatmentőktől élvefogó csapdát.

ápr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Jobban jársz, ha odatelefonálsz. (Ne kelljen órákig várnotok, ha mondjuk éppen operál)

Jelezd neki, hogy viszonylag sürgős.

Szóval nem oltásra vinnéd, ami ráér pár napot, de nem is balesetes vagy pl. szülésben elakadt cica, ahol nem lehet pár órát se várni.

Ránézésre beteg, segítségre van szüksége. Megtippelni sem tudod, mi lehet a baj. Aztán mentek az adott időpontra.

ápr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Hívd fel a rendelőt, mert a legtöbb helyre időpontot kell kérni, ha nem sürgősségi ellátás (ami viszont feláras)!

Nem fogják ingyen ellátni azért, mert nem a tiéd, hanem találtad, de van olyan orvos, aki ilyenkor a kezelés árából ad valamennyi kedvezményt.

Ha nem állsz jól anyagilag, akkor tényleg azt javaslom, hogy állatvédő szervezetet keress meg...

ápr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Eltűnt, bekerestem mindenütt, de nem találom.


Vizet már raktam ki neki. Rakjak ki mást is ha visszajönne? Az ötös válaszoló azt írta, hogy húst, de milyen húst?

ápr. 25. 15:42
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
A nyers disznóhúst leszámítva bármilyen húst kaphat. A halat, csirkemájat általában nagyon szeretik. De a másfajta húst se fogja ott hagyni :)
ápr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!