Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám véreset kakil. Mit...

A macskám véreset kakil. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A macskám ma kakilt és a vége véres volt. Egyáltalán nem híg, tehát nem hasmenés csak véres. Utána megnéztem a seggét és az is véres volt. Mennyire komoly a baj? Kinek volt már ilyen? Ilyenkor mi a teendő?

ápr. 25. 17:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Állatorvos.
ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk vidd dokihoz??? 😓
ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Milyen szinu ? Nyalkas ? Kemeny ? Hasmenes ? A ver elenk voros ? Sok ? Keves? Csak egyszer tortent ?

Napokban volt hasmenese ?


Alapjaraton tud neha veres lenni a szeklet. Nyalkas, felpuha, vagy hasmenes eseten.

Ha hasmebese van a sok erollodestol elpattanhatnak hajszal erek a vegbeleben. Ez okozhat veres szekletet.


Ha teljesen korom fekete a szeklet az baj, mert akkor feljebbrol belulrol verzik.

Akkor orvos azonnal.


Allat probiotikum napi 2x , ha meg mindig nyalkas veres , nem iszik, nem eszik, rossz kedvu, folyamat hasmenes vagy hanyas, akkor orvos.


Amugy hivd fel az allatorvost az a tuti.

Sose fogom megerteni , hogy miert ide irnak az emberek ilyem kerdeseket mikor 2 perc alatt az orvos is megvalaszolja neki.

ápr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
82%
Én is csak az állatorvost tudom javasolni ebben az esetben (előzd meg a nagyobb bajt).
ápr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Elozo vagyok. Latom irtad h nem hig. Kemeny szekletnel ugyan ugy felsertheti a vegbelben levo nyalkahartyat, lehet veres attol is.
ápr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#3

Teljesen normális színű, mint eddig, nem nyálkás. Nemtudom mennyire kemény de egyáltalán nem híg. Élénk vörös a vér. Nem sok a vér, tehát csak az utolsó csík széklet végén van. Csak egyszer történt, ma délután ilyen 16:00 felé. Szóval szerinted várjak még és ha például holnap is véres lesz vagy többször megtörténik vigyem orvoshoz? Mert egyébként ugyanolyan kis eleven, eszik, iszik, ezért nem hívtam még állatorvost.

ápr. 25. 18:01
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Ehetett valami olyat, ami - kakálás közben, nem rendesen megemésztve - felsérthette végbelét? Csontos csirkehús, megrágta a kábelt,..?

Vannak más tünetek?

Be van oltva minden ellen is? Érintkezik más macskákkal? És igen, milyen színű az a vér?

ápr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Na, mire bepötyögtem, már válaszoltál is. Valószínűleg valami felsértette a végbelét. Figyeld, és ha ismétlődik és lesz más tünet is, úgy irány a doki.
ápr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Ha friss elenkvoros es nem " omlik " belole, akkor valoszinu csak felsertette a nyalkahartyajat a szeklete.


Ehetett valamit amit nem tudott megemeszteni?


Vegyel azert probiotikumot azt add neki reggel este.


Ha eszik iszik, jo kedvu , nem latod, hogy fajna a hasa, a szeklete normalis. Se tul kemeny se tul hig, nem hány, akkor nem kell vele befutni a dokihoz.


De ismetlem hivd fel az orvost. 😇

ápr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat és válaszokat mindenkinek!💕
ápr. 25. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!