Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek a tetűfésű jó a...

Szerintetek a tetűfésű jó a bolhákhoz is? (a macskámnak kellene)

Figyelt kérdés
Sehogy sem hatnak a bolhaírtó szerek... Érdemes lenne kipróbálni, hogy kifésülném a cicám szőréből a bolhákat? Még nem próbáltam, meg nem is hallottam ilyenről. De szerintetek érdemes lenne kipróbálni? (mert csak akkor vennék, ha igen) NEM VICC!

2020. jún. 13. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem hat a bolhairtó. Mit használsz?
2020. jún. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen bolhairtót próbáltál? Állatorvostól vetted vagy boltban?
2020. jún. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak azzal nem tudod, de sokat segít, ugyanis a sűrű fogak közé akadt bolhát össze tudod nyomni.Egyébként fertőtleníteni kell az egész lakást, mert a bolhapeték újra kikelnek. Mivel kezelted?
2020. jún. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as ahogy írja, nem csak a macskát kell ilyenkor kezelni, hanem a környezetet ahol ő mozog, minden szövetet kimosni, szőnyeget, bútort, ruhákat, letörölni az ablakpárkányt, székeket, mindent az egész házban/lakásban. Ha kijárós cica akkor meg kell egy jó bolhanyakörv. Nálam mindkettő volt pici korában bolhás, meg nem mondom a nevét a szernek, tarkóra kellett cseppenteni, és azonnal hatott, azóta sincs bolha pedig eltelt 9 év. Kemény meló volt az egész lakást átsikálni nem mondom, de muszáj ha nem akarod hogy visszatérjenek és téged is csipkedjenek, és minél tovább halogatod annál több helyen lesznek ott a peték :S
2020. jún. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mi cicánk is valami tarkóracseppentőset kapott, és teljesen eltűnt a bolha. Előtte több bolhairtóval próbálkoztunk mi is, ami nem vált be. Ráadásul a cseppentős annyira hatásos, hogy a cica környezete sem igényel különösebb lekezelést. Csak simán takarítottunk, ahogy máskor. Mindenhonnan eltűntek a bolhák.
2020. jún. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sok szert kipróbáltam már, de nem hatottak. Amióta kiírtam a kérdést, azóta sikerült kiírtanom a cicámból a legtöbb bolhát (kézzel kiszedegettem szerencsétlenből), mostmár csak 1-2 van benne. Remélem nem tart örökké... De azóta már csak néha vakarózik a macska.
2020. jún. 23. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!