Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy ilyen cicamentő dologra...

Egy ilyen cicamentő dologra lenne szerinteteklehetőség?

Figyelt kérdés

Ez csak egy elméleti kérdés, legalábbis egyelőre.


Szóval a probléma és az elképzelés: falun lakom, a legközelebbi nagyobb város 25 km. Talán pont ezért is, az emberek a nem kellő pici cicákat tömegével hordják ide ki, jobb esetben szabadon, rosszabb esetben zacskóba kötve. Szomszédom jelenleg 2 almot (7 picit) nevelget, próbál meg gondos gazdihoz juttatni a saját 3 cicája mellett, nekem is itt van 3 saját, plussz mellé van egy 2 hónaposom, akit 4 hetesen találtam kinn, van 3 5 hetesem, akiket csukott szemmel, zacskóban találtam, van 2 3 hónapos, akik 2 hónapos körül kerülhettek ki, és tegnap találtam újabb 3 csukott szeműt egy ládában, akik ráadásul nagyon betegek, a dokim szerint csoda, ha valamelyik életben marad. Baromi mérges vagyok, szomszéddal mentünk már rendőrségre, tettünk feljelentést is ismeretlen tettes ellen állatok életének veszélyeztetése és állatkínzás miatt, viszont mondták, hogy szinte esélytelen, hogy bármi eredmény lesz az ügyben. Szerencsére a dokim viszont nagyon rendes (a szomszédé is ugyanaz az ember), akitől nagyon sok támogatást kapunk, sokszor ingyen kapjuk a tápot, ma a 3 pici vizsgálatáert és kezeléséért egy fillért sem kellett fizetnem. Magyarul támogatja a munkánkat, lelkiismeretes, mindenben segít. Szerencsére, mert ennyi cicát nem biztos, hogy el tudnék látni anyagilag, menhelyre pedih nem szívesen adnám. A piciknek pedig folyamatosan keresünk gazdit. Tegnap épp beszélgettünk a szomszéddal, és akkor jött az ötlet. Kettőnk telkét összenyitnánk, macskabiztos kerítéssel körbekerítenénk, a kazánházamat pedig átalakítanánk, tele cicakuckónak megfelelő ketrecekkel, ahol nyáron kellemesen hűvös lenne, télen a kazán miatt pedig meleg. Csinálnánk az ő kazánházában egy karanténszerű helyet a betegeknek, és cicákat mentenénk. Ez így szépen hangzik, csak azért nekünk se feneketlen a pénztárcánk. Kihez fordulhatnék, hogy ehhez támogatást kapjak? Nem akarok egy hatalmas menhelyet, ahol a cicák éppen hogy helyet kapnak, nekem fontos lenne, hogy rendesen kaját, orvosi elllátást kapjanak a rászorulók, akikből azért van bőven. Nézegettünk magyarországi szervezeteket, ami az elképzelésünkre nagyon hasonlít, az a Noé macskamentő csoport, csak mi nem akarnánk egy ekkora szervezetet létrehozni. Szóval az alapkérdés, hogy erre ilyen formában lenne-e lehetőség és kit kell megkeresni, hogy valamit lépni is tudjunk?



2014. júl. 4. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs támogatás. Csak magadra és az általad bevont emberekre számíthatsz.
2014. júl. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1%

Milyen támogatást? Úgy érted, majd az államot megpumpolod, és mi, adófizetők finanszírozzuk a hobbidat?

Tudod, amíg nekem az állam azt mondja, hogy az emberi gyógyszereimre nem jár támogatás, vegyem meg aranyáron, amiből akarom, addig durva lenne, ha te a kóbor macskákra pénzt kapnál ajándékba...

2014. júl. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért mindenki csak szemétkedni tud. Ha nem vettétek volna észre, ő csak jót akar. De sajnos én is csak ugyanazt tudom mondai, erre nincs nagyon támogatás. Csak egyes személyek támodathatnak ha úgy döntenek, segíteni akarnak. :/
2014. júl. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szép és kedves ötlet, de magatoknak kell boldogulni


Arra gondoljatok, hogy ha elmegy a híre hogy ti egy 'macska menhelyet' nyitottatok akkor lehetséges hogy rengetegen fogják oda vinni/bedobni a 'felesleges' háziállataikat. Többen mint korábban..


Esetleg ha nagyon elszántak vagytok, saját erőből kereshettek támogatókat,

először ismerősök, barátok, családtagok között, írhattok menhelyeknek hátha tudnak segíteni aztán előbb utóbb lehet elmegy a híretek és még többen csatlakoznak.


Ahol laktok, vmint a környéki települések 'góréival' is beszélhettek hátha..


Állatorvostól is kérdezősködhettek lehet hogy tud ajánlani vmilyen opciót, vagy tud mozgatni még több embert=segítséget, akár állatorvos körben.


Sok kicsi sokra megy:) Ha komolyan gondoljátok, egy próbát megér.


De azt mondanám hogy mielőtt 'kinyittok', legyenek meg a háttér támogatások, vésztervek, nehogy nagy bajba kerüljetek.

2014. júl. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg csatlakozhatnátok a NOÉhoz.

Vagy saját alapítványt nyitni. Harmadik lehetőség, h facebook csoportot inditasz ahol nem anyagi támogatást probalsz szerezni, pl táp gyógyszer, építőanyag...

2014. júl. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#4. vagyok


Meg amúgy megértem hogy milyen ez, befogadni a kidobott állatokat.


Mi is ezt csináljuk, csak nekünk szerencsénk van és nincs ilyen nagy gond, hogy zacskókban! dobnak ki kismacskákat tömegével.... Azt mi sem bírnánk anyagilag sem..


Meg sem tudom számolni, hány macskát fogadtunk már be, volt felnőtt, kölyök, anya kölykökkel.

Szerencsére most 'csak' 4 macskánk van :D


Most nézem amiket #5. válaszoló ír azok is nagyon jó ötletek

2014. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es Ez egyáltalán nem hobbi. Ez életmentés. És míg neked csak saját magadnak kell megvenned a gyógyszer, ő egy csomó macskának veszi a tápot, ha szükséges az orvosi ellátást. És míg te csak azért veszed a gyógyszert, hogy meggyógyulj vagy fenntarts az egészségedet - szóval muszáj -, ő addig önszántából áldoz rájuk egy csomó pénzt. Olyan macskákra, akik senkinek nem kellettek és elpusztulnának ha ő nem segítene rajtuk.


Örülök hogy vannak még ilyen emberek rajtam kívül.

2014. júl. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nektek kell befektetőket keresni, esetleg facebookon lehetne hírdetni ezt...
2014. júl. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Imola Ágnes ***** válasza:
szerintem is inkább csatlakozzatok egy létező csoporthoz... hidd el, hamar belebuknál a menhelybe. Gondolj bele, megneszelik, h menhelyed van...jönnek leadni a megunt felnőtt macskákat, amine örökbeadási esélye szinte 0. Nem kell hozzá 3-4 hónap és teljesen dugig lesztek felnőtt, adoptációra esélytelen macskákkal, és haesetleg találtyok egy komoly esetet, annak már nem lesz hely.
2014. júl. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez belterületen nem fog működni. Erre nem kaphatsz belterületi ingatlanra engedélyt, szóval az ötlet hamvaiban halott.

Egy külterületi ingatlant kell találnod, ahol nem fog jönni a harmadik szomszéd panaszkodni, hogy hangzavar, szagzavar stb.

Szóval az elképzelés nem rossz, van is pályázat ilyen menhelyek létrehozására, de nem egy egyszerű kör.

2014. júl. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!