Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki jártas a padlásra szült...

Aki jártas a padlásra szült macskákkal kapcsolatban, segítene?

Figyelt kérdés

Kicsivel több mint 3 hete szült a macskánk a padlásra. Hosszú sztori, nem is ez a lényeg. Hanem.. Eleinte nagyon nehézkes volt az indulás, ugyanis nem jött meg egyből az anyai ösztöne, mivel kb 10 hónapos még. A 3 kölyök végül tudott szopni, úgy tűnt ducik is, elegendő tejet kapnak, de 2 mégis elpusztult. Már csak egy kis cica van és ma azt vettem észre, hogy kijött a lavórból (abban csináltunk nekik pokrócos helyet) és mászkál, igaz nagyon esetlenül, épp csak elbírja magát. Most jött el az idő, hogy a világtól is meg kellene védenünk, mert a kertben van egy kutya, ráadásul a padlás tele van zugokkal és félek, éjjel megint kimegy és beszorul valahova, nem kap meleget és kihűl. Az anya kérdéses, hogy cipeli-e, remélem nem, mert akkor végképp nincs határ amin belül tarthatnánk, főleg ha leviszi az udvarra.... Brr...

Eszembe jutott, hogy behozom a házba. De terhes vagyok és van egy gyermekem is, nem a legjobb ötlet most kinti macskát a saját kis parazitáival behozni. De lehet túl gondolom?


Aki már átélt több ehhez hasonló szituációt (kutya a kertben, macskák a padláson - ami nem cica barát, veszélyes ha ott kóricálnak, stb) mit tettek, mit láttak? Az ösztönök úgyis felül kerekednek és túlélheti a kicsi a padlást is?

Van esély, hogy a maguk rendje szerint, semmi beleszólással (csupán etetéssel) biztonsággal eléri a 8 hetes kort? (Már van gazdája, csak az elválasztást várjuk.)



2020. jún. 14. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs garázs, ahova be lehetne zárni? Sufni?


Egy ketrec talán segítene. Ilyen nagyalakú, kör forma. Talán azon nem viszi ki az anyja, de ha mégis, akkor se teszi a kutya elé, annyi esze tán van. :/

Sajnos amíg gazdit nem találtok, addig csak drukkolhattok, ha nincs fixen elzárható helyiség.

2020. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs piszkálva az anya, akkor nem viszi el a kölykét. Kapjon oda enni, érezze magát biztonságban. Az meg majd vigyáz a gyerekre ne aggódj. Viszont az anyamacskát mielőbb ivartalnítani kellene, mert állandóan cicáitok lesznek.
2020. jún. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a szomszéd macskája fialt a padlásomra. Nem tudtam lehozni őket. Az anya áthurcolta egy másik szomszéd tetőjére az egyiket, a többit leejtette. Az az egy éhen halt, mert nem tudták befogni. Menhelyeseknek szóltunk, de nem foglalkoztak vele.
2020. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!