Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyakran eteted a...

Milyen gyakran eteted a macskád és mivel?

Figyelt kérdés
egy kismacska kevesebbet eszik?
2020. jún. 16. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kevesebbet, a gyomra is kisebb. A zacsin fel van tüntetve, hogy adott tápból mennyit kell adni neki aszerint hány kilós/dekás a cica.


Mindenképpen jóminőségű kell nekik, Tesco-s szennyel nem érdemes etetni, mert csak daganatos lesz és hiánybetegségek lépnek fel nála. Nekünk nem válogatós a macska, pik-pak átáll a száraztápokra, amikor cserélek neki. N&D, Royal Canin, Happy Cat. Ezekkel szoktam etetni. Most kipróbáltuk a Fressnapf saját márkás eledelét, a Premiere száraztápot. Ezt is szívesen fogyasztja, de eddig az N&D vált be a legjobban, csak az kissé drága, de ha beáldozol rá nagyobb összeget, akkor elégedett leszel.

Olykor becsúszik egy-egy alutasakos is. Nagyon értékeli a miénk a változatosságot, érdemes is negyedévente cserélni, mert ha variálod, kisebb az esélye, hogy hiánybetegsége lesz vagy bojkottálni fogja az evést, mert megunja.

Főzzél neki csirkét (nyakat, szárnyat), de a csontot ne add oda, csipked le a húst. Keverd a táphoz, a szárazra önthetsz egy-két evőkanállal a kihűlt főzőléből. A miénk imádja!

2020. jún. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy kismacska kevesebbet eszik, mint egy nagy.


A 9 éves macskámat napi 3x(6 órakor, 12 órakor és 18 órakor) etetem külön neki főzött ételekkel.


A kettő 11 hetes kismacskáim napi 3x kapnak enni. Ők külön kölyök macskáknak való ételeket(konzerv, táp és cicáknak való tej) esznek és az ott feltüntetett mennyiséget kapják.

2020. jún. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyémek reggel és este kapnak 1-1 adag nedves kaját (konzerv, tálkás vagy tasakos, változatosan), kettejüknek egy étkezésre el is fogy ennyi. Napközben és éjszaka pedig Royal Canin száraztáp van előttük.
2020. jún. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyobb ivartalanított még kölyöknek számító macskám csak tàpot hajlandó enni. Purizont kapott egy ideig, de megunta. Most Concept for life tápot kap. Napi 1x mászik elő a rejtekhelyéről (kissé antiszoc., rejtőzködő, utcáról mentett), de akkor éjféltől reggelig zabálja a napi adagját.

A kisebb 10 hetes is Purizont kap, de nagyon büdöset szrik tőle. Tervezem Applawsra cserélni majd a tápját, hátha attól nem lesz ez a helyzet. Ő egész nap eszik kisebb adagokat egyszerre. A konzerv, alutasakos egyiknek sem jön be. Itt fog rám rohadni a drága minőségi konzerv, mert egyiknek sem kell. Néha azért próbálkozom náluk, de eddig nem sok sikerrel. A kicsi olykor egyébként hajlandó kevés húst enni.

2020. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Este jóllaknak szaftos cicakajából, azon túl a szárazropi mindig elérhető számukra.
2020. jún. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 2x etetem. Reggel kimérem a súlyához megfelelő tápot, majd kb. 2/3-át odaadom. Megeszi egyben vagy részletekben, elvan estig. Este megkapja a maradékot.

11 hónapos lány 4,1kg, nincs súlyfeleslege, szép arányosan izmos!

A zacskón lévő adat irányadó. Neten megtaláltam, hogy 60kcal/kg energiaigénye van kb. egy macskának. Ebből ki lehet számolni gramra a tápot!

Ezt betartva mindig csinos, ivartalanítás után se lett gömböc! :)

2020. jún. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!