Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska gyakran hányik, mit...

A macska gyakran hányik, mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Az egyik problémám vele, hogy nagyon sokat szörcsög, a légzése olyan mintha taknyos lenne... De igazából csak akkor amikor alszik, viszont akkor hangosan.


A másik, hogy naponta, kétnaponta hányik.



Általában gyomorsavat azt nem tartalmaz a hányása, mindig csak macskatápot egy csomóban, meg néha egy kis szőrt, de bármiféle "lé" nélkül.


Mindig elég jó tápot kapott...

Kezdetben Royal Canint, majd Leonardo bárányosat, most pedig Orijen vadhúsosat, kecskével... Már 2 hónapja.


A probléma mindig fenn állt.


Eddig 2 állatorvosnak mondtam a hányást, amikor oltották, akkor kicsit meg is vizsgálták...

Azt mondták, hogy Ők nem látnak problémát és nem tudják mitől lehet, de szerintük nem súlyos.

Azt mondta az egyik, hogy amikor a másik macskával játszik, akkor megnyomódhat a hasa...

Ez egyébként igaz, mert nagyon kis hiperaktívak, néha kicsit durvulnak.

A másik, hogy mohón eszik.


Amúgy rendesen eszik és iszik a macska, de félek hogy ezek miatt lehet valami baja...


A szuszogást/szörcsögést azt nem mondtam orvosnak külön, mert azt gondoltam hogyha van valami, akkor azt vizsgálatnál úgyis észreveszik...



#macska #hányás #Állat, #Reflux,
2020. máj. 12. 14:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah, az fontos hogy azt elfelejtettem, hogy egy időben adtam neki rá maláta pásztát a tápra, de nem igazán értem... És nem segített.
2020. máj. 12. 14:42
 2/4 anonim válasza:

Ha az orvos nem talál szervi problémát, akkor a habzsolástól lehet.

Szerezz neki ilyen tálat: [link]

Hátha segít.

2020. máj. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

A macska az ilyen állat. Gyakran hányik. Habzsolástól vagy a szőrt hányja ki. Az előbbin azzal segíthetsz, ha kis adagokban adod neki a kaját, az utóbbin meg esetleg szőroldó pasztával/táppal.

De ez a sok hányás csak neked tűnik ijesztőnek, a macskának sokkal természetesebb a hányás, mint nekünk. Pl. fű legelésével direkt hánytatják magukat, hogy kijöjjön a szőr. Ha az orvos nem talált különösebb problémát, akkor nem kell aggódnod.

2020. máj. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
simán lehet allergiás valamire a kajában. Ez ránézésre úgysem derül ki, ki kéne vizsgáltatni.
2020. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!