Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhairtás után ez normális?

Bolhairtás után ez normális?

Figyelt kérdés
9 hetes kiscicám enyhén bolhás lett, vakaródzott sokat és fekete bolhapiszkot potyogtatott, nem sokat. Tegnap adtam rá bolhairtót, azóta már nem vakaródzik annyit, de ritkán látok még bolhapiszkot. Ma például a padlón láttam és a szőrén is volt egy, nem tudom ez mennyire normális. A bolhairtó állítólag 24 órán belül hat. Megfogtam egy fehér pólómat, rátettem a macskát és megpróbáltam kifésülni ahogy tudtam (eléggé játékos cica úgyhogy nem volt könnyű), de semmi nem jött ki, szép tisztának tűnik, még is látok néha piszkot, bolhát se láttam. Ez normális?

2020. jún. 16. 15:04
 1/1 anonim ***** válasza:
78%
Először szerintem meg kellett volna fürdetni és úgy feltenni a nyakörvet ami már 4 hónapig véd. Amúgy a cica fekhelyén is megmarad a bolha. Erre van külön spray amivel be lehet fújni. Máskülönben a bolhák új gazdát keresnek, vissza másznak, vagy éppen téged csíphetnek meg.
2020. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!