Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális elvileg állatbarát...

Normális elvileg állatbarát ember részéről olyanokat mondani a macskának, hogy "szétverlek, szétverlek", azért mert kicsit megkarmolta?

Figyelt kérdés

Nem nagyot karmolt, csak odakapott. És a szituációban egyértelműen nem a macska volt a hibás. Az említett ember a megismerkedésüktől kezdve a kezét húzogatta a cica előtt játékként, így az rögzült benne, hogy ha a kezét húzza a közelében, akkor játék van, lehet vadulni.


"Vicceskedve" mondja ráadásul, szóval feltételezem, hogy nem tenné meg tényleg... De szeretem a macskát, és rossz hallgatni, hogy poénból veréssel fenyegetik, mintha az állatok verése jó vicc lenne.



2020. jún. 19. 02:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Poenbol barmit lehet mondani, tekintve, hogy ok ugysem ertik. Plane ha nem idegbeteg hangsullyal uvoltozik neki, hanem csak mondja normalisan.
2020. jún. 19. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha kiprovokálta a karmolást akkor a macska nem érdemel büntetést
2020. jún. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az értem, hogy nem fájhat neki, mert nem tudja, miről van szó. De nekem aggasztó, hogy egy olyan piti dologra, mint egy karmolás, rögtön egy ennyire agresszív gondolat az első reakció... Mármint, ha figyelmetlen szeletelés közben, nekimegy az ajtófélfának vagy súrolja a bokrot, akkor is szerez ekkora sérülést.
2020. jún. 19. 02:31
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

3 Hát azért egy macskakarmolás az elég fájdalmas mert a macskáknak kampós a körme aztán meg húsig bele tudnak az emberbe karmolni

Persze, hogy felkapja az ember a vizet a fájdalomra meg a kiserkenő vérre csakhogy ha ő játszott a macskával és provokálta a játékot a kezével akkor ne csodálkozzon, hogy megkarmolja

A macska igy játszik, hogy pofoz és karmol a mancsával

Sokszor a macskák ezt játéknak veszik meg előjön belőlük a vadászösztön is

Szépen kell simogatni őket a fejüket meg a hátukat azt ők is értik és szeretik

2020. jún. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megy mindenkinek a zöld!


Az volt a fura, hogy közvetlenül utána én meg a hasához nyúltam, hogy megvakargassam, még annyi idő se telt el, hogy visszahúzza a körmeit, mégse karmolt, csak dorombolt.

Szóval még csak nem is automatikusan gondolja azt, hogy minden kéz játékból van.

2020. jún. 19. 02:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam, hogy még vér se serkent, annyira felületeset karmolt. Épp csak felszakadt a felső hámréteg a kézfejen.
2020. jún. 19. 02:43
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy egy poénból következtetéseket vonj le...

Az én számból a "kiváglak, te kis rohadék" hangzik el frekventáltan, kedves hangsúllyal.

Ettől még imádom a macskám, sosem bántanám, mindene megvan.

2020. jún. 19. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam hasonló dolgokat mondani az állataimnak, de kedves, poénos hangsúllyal, és soha nem bántanám őket semmiért. Nem fogom őket se "kihajítani az ablakon", se "elverni a szőrös kis seggüket", sőt, se a levesbe, se a pörköltbe kerüléstől nem kell tartaniuk.
2020. jún. 19. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Vicc volt, ennyi. Mint amikor gyereknek mondja a szülő, hogy agyonütlek, te rosszaság, de közben somolyog a gyerek hülyéskedésén
2020. jún. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
🤔 én is szoktam mondani a macskámnak, hogy "most agyonverlek", de az életben nem bántottam még.
2020. jún. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!