Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnék két kóbor...

Hogyan tudnék két kóbor macskát átszállásolni állatbarát módszerrel, mivel zaklatják a cicám?

Figyelt kérdés
Van egy kinti kiscicánk, aki igen hazafiasan védi a házunk tájékát. Mégis már lassan egy éve két fekete kóbor macska nem hagyja el a területet, végig a házunk körül, a kapunk előtt járkál, nem értjük miért, mintha otthonukká varázsolták volna a kertünket. A kiscicának azóta kevésbé kívánkozik kimenni, és mindig veszekednek. Először gondoltuk eltürjűk őket, de ahogy az összekapások következményei súlyosabbak lettek, úgy megpróbáltuk elijeszteni őket a környékről, sajnos sikertelenül. Mit tehetnénk ilyen esetben? Arra gondoltunk hogy valami altatót kellene keverni ételükbe és messzebb elengedni őket, de nem tudom, hogy kellene ezt állatbarát módon megtenni. Nem akarjuk bántani őket, csak a viszálytól megszabadulni. Tudnátok valami tanácsot adni, nem tudtam kihez forduljak.

2019. okt. 12. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Ha tényleg gazdátlanok, akkor megfogni őket (étellel) és menhelyre bevinni.

Az altatót sürgősen felejtsd el, nem a kaputokban fognak elaludni hanem valahol bódult állapotban ki lesznek téve támadásnak, vagy elüti az autó őket!

Vagy nem is tudom, hogy gondoltad, hogy összeszeded az alvó macskákat, aztán 20 km-el arrébb leteszed őket, lesz ami lesz velük?

Remélem a tiéd ivartalanítva van, vagy lesz!

2019. okt. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátok is úgy kerültek, hogy valaki kidobta őket, amire te is készülsz most. Nálunk a közelben lakó macskák terrorizálják ugyanígy az én macskámat. A régebbi cicáinkat szintén kergették, de az akkori szomszéd macskák. Ez nem megoldható avval, hogy mindig elkapod a macskát és deportálod, a macskák élete olyan, hogy területet akarnak szerezni maguknak, és védeni, ill. támadni a másik ottani macskát. A te cicád ha megnől, akkor már verekedni fog velük, vagy te kimész, és elhessegeted az idegent. A közelben lakó macskákat is el fogd kapkodni és kidobálni? A szomszédod ha szerez egy macskát, és az verekedni fog a tieddel - mert fog -, mit mondasz a szomszédnak, hova lett a macskája? Ez nem megoldás, hogy elpaterolod, mindig lesz újabb. Minden cica úgy él, hogy területi harc van.
2019. okt. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket. Elődzör is, en nem kidobni készülöm őket, ők egyébként is ki vannak dobva, nekem nem felelősségem gondozni őket. Az én feladatom a saját macskámat megvédeni. Mint mondtam bántani nem akarom őket, és ahogy azt az első kommentelő leírta, mostmár én is látom, hogy az altatás egy rossz ötlet volt, pont ezért kérdeztem rá itt is, mert már nem tudtam mi tévő legyek. Másodszor, a szomszéd tele van macskákkal, mégis meglepő módon mindenkit nagyon bír, senkivel nics gondja, ahogy semmelyiknek sincs vele gondja. A többi macska a saját területét védi, ez a két kóbor macska meg a mi cicánkat akarja kiszorítani. A menhely nem rossz ötlet, csak ismét ott a probléma hogy meg kellen őket fogni, amire én képtelen vagyok, mert csak az egyik enged minket magához közel, szétválasztani meg nem akarom őket. Befogadni sem. De az sem egészséges, hogy a nap 24 órájában itt köröznek, nyávognak és veszekednek a mi cicánkkal.
2019. okt. 12. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!