Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy kell pontosan felnevelni...

Hogy kell pontosan felnevelni 3 napos kortól egy kiscicát?

Figyelt kérdés

-Milyen tápszer, mikor mennyit mennyiszer adjak? (PL 3 hónapos korig 3 óránként 3-5ml(?) , 6 hónaposig 4 óránként stb)

-Kell/lehet-e kölyök vitamin pasztát adni?

-Mikor kezdjem szilárd ételhez szoktatni és mivel kezdjem, mikortól ehet magában száraztápot? Milyen legyen az elosztás, amikor már nem szopik? Kell-e kiegészítő vitamin vagy bármi? (PL 3 hónapos kortól reggel este cicatej és száraztáp, napközben 2-3x konzerv/főtt hús stb)


Egyéb tudnivaló az etetés részre, a többit tudom, de ezt mindenhol másként írják. Szeretném, ha egészséges lenne.



2020. jún. 21. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Minél hamarabb vidd el állatorvoshoz! Ott megnézik, van-e valami baja, és az összes kérdésre választ kapsz megbízható szakembertől.
2020. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kevés az esély hogy megmaradjon
2020. jún. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Így talált pár napos kiscicát és nevelt fel anno anyukám. Kecsketejet adott neki cumisüvegből, azaz egy pici üvegre ráhúzott olyan cumit (akkoriban még nem lehetett ilyet kapni kifejezetten macskáknak), előtte a tejet megmelegítette és az ujjával ellenőrizte, hogy langyos legyen.


Kb. 1,5-2 óránként etette.

A hasa alját, benedvesített ronggyal dörgölte finoman, hogy imitálja az anya macskát, mert azok nyalogatják ott, hogy tudjanak üríteni a picik.


A későbbiekben kenyeret áztatott be tejjel, és onnan nyalogatta le a tejet. Fecskendő is átmenetileg jó lehet, ha tudod szabályozni vagy kilazítani, hogy csöpögjön. (Mert ugye alapesetben nem tud belőle szopizni).


Amikor nem volt kecsketej, akkor tehéntejet adott felvízezve és pici cukorral, de a mai tejekkel ezt inkább ne, alapból sem jó nekik a tehéntej (de vész esetén jobb mint a semmi).


Anyum cicája 12 évet élt meg, egészségesen, és iszonyú ragaszkodó, nyugodt cicus volt.

2020. jún. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam rendszeresen van évi 3-4 (mentett) alom, szóval remélem tudok segíteni.


Én úgy szoktam csinálni, hogy egy nagyméretű ketrecbe teszem őket, feléjük pedig fellógatom az infralámpát, mert mamacica hiányában hamar ki tudnak hűlni.

Háromóránként esznek kb, én nem néztem hogy mennyit kell adni nekik, mindenki annyit eszik amennyit szeretne, maximum aki lemaradt a fejlődésben, annak sűrűbben próbálok adni. Este is háromóránként kelni kell.


Evés után nedves (illatmentes) törlőkendőven törölgesd meg óvatosan a feneküket és a hasukat, amíg nem pisilnek vagy kakilnak.


Tápszert tudsz venni az állatosban, cumisüveggel.


Én 3 hetes kortól kezdem el belekevetni a tápszerbe a Calopet pasztát, az tömény vitamin.


5 hetes koruk körül pedig beleturmixolom a tápszerbe a nedves kaját és fokozatosan szoktatom át őket a szilárd táplálékra.


Az etetési javaslat csak iránymutató, nálam van olyan kiscica, aki a felét eszi az "előírtaknak" de szépen fejlődik és van olyan is, aki a másfélszeresét bevágja. Ezt úgyis kitapasztalod majd.

2020. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt az oldalt nézd meg ott le írják pontosan:Keresési eredmények

Internetes találatok


Az árva cica gondozása | Pet4you.hu

www.pet4you.hu › cikk › Az_arva_cica_gondozasa-255

Az elárvult, újszülött kiscica etetése nagy kihívás, de hálás és sokszor mókás feladat. ... A cicák szeme általában 7-14 napos koruk között nyílik ki. ... Akkor is keresse fel, ha az ürülék vagy a vizelet állaga, szaga, színe változik vagy a kicsi viselkedése ... PetAktuál · Nevelés · Etetés · Szezonális tippek · Egészséggondozás ...

Hiányzó: találtam, ‎| Tartalmaznia kell a következőket: találtam,

2020. jún. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!