Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10 hetes kiscica miért nem...

10 hetes kiscica miért nem eszik száraztápot?

Figyelt kérdés

6 hetesen találtam. Van már foga, éles, erős is, a csirkecomb végéről a kemény porcot simán elrágja, recseg a foga alatt. De csak a főtt húst, meg a konzervhúst eszi, a száraztápot nem hajlandó. pedig a nagyobb cica imádja, mindig látja, hogy eszi, minden mást eltanul, de ezt nem. Áztatva se, keverve konzervvel se. Ha meg nem kap mást, akkor visít. Most azt próbálom, hogy csak reggel meg este adok konzervet, napközben ott a száraz, de inkább eszik csak 2x egy nap, de nem nyúl hozzá, inkább nyafog. Eddig 6x evett egy nap, tuti éhes, de nem tudom miért nem eszi egyik fajtát sem, 3 félét próbáltam. Meg próbáltam teljesen puhára áztatva fokozatosan egyre több szemet a konzervben eltüntetni, de csak 6 szemig jutottam 7-nél lebuktam és nem kellett neki.

Hogyan szoktassam rá és mikortól 100% hogy már kaphatja magában csak azt?

Köszönöm előre is.



2020. jún. 25. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Az enyém csak fél éves korától ette meg. Soha ne add neki csak azt. Mindig kapjon mellé rendes, húsos ételt, jó minőségű nedvestápot.
2020. jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Milyen száraztápot veszel? Kölyöknek kisebb szemű kitten táppal próbálkozz, és véletlenül se whiskasból vagy hasonló csodamárkából.
2020. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
A legtöbb száraz táp ugyanolyan, mint az embereknek a junk food. Nasinak jó, de inkább nedveset kell neki adni.
2020. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Real Natur Wilderness, Purizon, Applaws.

Konzervből viszont bármilyet megeszik, én animonda carny meg ilyesmiket szoktam venni leginkább a zoopluson, múltkor akciós volt a whiskas meg a prevital, anyu hozott, nem tudta, hogy ezek nem jók, illetve a szomszéd jószándékból vett pár pennys meg tescos konzervet(a sima 415grammos 100-130 forintos kakit, nem akartam kidobni, a másik cica körberöhögött, viszont a pici betolta még a nagyét is, mindegyik fajtából:D

Nem tudom miért van ez.

2020. jún. 25. 14:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát az én macskámnak kölyökként elég pici fogai voltak. Nem nagyon tudott rágcsálni, inkább ette az alus kaját. Most már felnőtt, most inkább a szárazat preferálja, de csak 1-2 márkát.


Lehet később megváltozik az ízlése. Ha nem kéri, ne erőltesd, úgyis csak megszottyadna.

2020. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy még ne erőltesd a szárazát. Tudom, hogy a kicsiknek szinte gyufafej nagyságú tápot készítenek, biztosan le tudná nyelni, de valamiért nem eszi. Vannak ilyenek. Talán majd megváltozik az ízlése.

Vagy még az is felmerült bennem, hogy érzékenyek a fogacskái. Nem tudom mikor nőnek ki egy cicának, talán még nem érzi igazinak a szárazát velük.

Koplaltatni nem semmiképpen se.

2020. jún. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De ha azt a kemény porcot a csirkecomb végéről elropogtatta, akkor a tápot is megtudná. Direkt adtam neki, hogy tudjam a fogai a baj, vagy csak nincs kedve hozzá.

De hiába jó minőségű, szerintem nincs benne annyi tápanyag, mint a szárazban. Már 4 hete itt van, de még mindig napi 6x eszik, csak épp egyre többet, de ugyanúgy 4 óránként, éjjel nappal, hamar éhes lesz újra, vagy ez normális?

Vagy szerintetek tudja, hogy neki erre van szüksége? Vagy csak finnyázik? Mert ha neki ez kell én adom akkor ezt, csak nehogy valami hiánya legyen, bár most már vettem neki kölyök multivitamin pasztát meg gastro akármicsoda pasztát, ami az emésztését rendben tartja.

Csak az van, hogy a doki is a szárazat javasolja, hogy csak azt adjak, ha kell áztatva, de csak azt adjak. Plusz mindenfele azt olvasom, hogy már 8 hetesen stabilan eszik a szárazat magában. Nem tudom nem-e lesz baja, hogy ő nem eszik.

Köszönöm amúgy mindenkinek.

2020. jún. 25. 16:23
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem erőltetem amúgy, csak kipróbálok ezt-azt, hátha rákap, de tudom a másik cicámról, hogy őt sem lehet soha semmire kényszeríteni, amit nem akart, kínozni meg nem fogom, hogy napokig ne egyen szegény. Csak én nyugodtabb lennék, ha enne teljes értékű szárazeledelt is.
2020. jún. 25. 16:25
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért kell a kittenes száraz, mert az puhább, apróbb szemű, szívesebben rágcsálja.
2020. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt kap, nem kell neki, egyik se a 3-ból..
2020. jún. 25. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!