Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10 hetes kiscica miért nem...

10 hetes kiscica miért nem eszik száraztápot?

Figyelt kérdés

6 hetesen találtam. Van már foga, éles, erős is, a csirkecomb végéről a kemény porcot simán elrágja, recseg a foga alatt. De csak a főtt húst, meg a konzervhúst eszi, a száraztápot nem hajlandó. pedig a nagyobb cica imádja, mindig látja, hogy eszi, minden mást eltanul, de ezt nem. Áztatva se, keverve konzervvel se. Ha meg nem kap mást, akkor visít. Most azt próbálom, hogy csak reggel meg este adok konzervet, napközben ott a száraz, de inkább eszik csak 2x egy nap, de nem nyúl hozzá, inkább nyafog. Eddig 6x evett egy nap, tuti éhes, de nem tudom miért nem eszi egyik fajtát sem, 3 félét próbáltam. Meg próbáltam teljesen puhára áztatva fokozatosan egyre több szemet a konzervben eltüntetni, de csak 6 szemig jutottam 7-nél lebuktam és nem kellett neki.

Hogyan szoktassam rá és mikortól 100% hogy már kaphatja magában csak azt?

Köszönöm előre is.



2020. jún. 25. 12:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

akkor csak szimplán finnyás :)

ha adod neki kúraszerűen a vitamint, meg jó konzervet kap, akkor nem lesz hiánya. csak hamar átfut rajta. bár én nem adtam neki 6x enni anno. kapott 3x kaját, csirkemellet főve, konzervet, aztán átálltunk a szárazra. nézett rám elsőre, hogy ez meg mi a franc :D beáztattam neki főzőlébe, pár falatig jutott és fanyalgott, de mivel fokozatosan egyre többet adtam neki és a végén már nem kapott mást, így megette. éhes macska nem válogat :)

2020. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A macskák ilyenek :)

Rágni meg tápanyag szempontjából is adj neki nyers csirkehúst, csirkeszívet, halat.

2020. jún. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!