Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi legyen a kiscicánkkal ha...

Mi legyen a kiscicánkkal ha elmegyünk otthonról 3 napra?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hónapos kiscicánk, a férjem találta, 3 hete van nálunk. Napközben igyekszünk már kint tartani a kertben, had szokja a placcot, de estére és nappal is több órára a "pincében" (inkább alagsor, fűtött) van. Szóval attól félünk, mire haza érünk elmegy, nyílván nem zárhatom be 3 napra... segítsetek!
2008. nov. 25. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs valami olyan szomszed, vagy rokon, barat a kozelben aki elmenne naponta megetetni es ki-be engedni a zart helyrol?


De ha 3 napig bezarjatok, akkor sem biztos, hogy utana elszokik.

2008. nov. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szobatiszta cicàm van,volt ugy hogy nekem is elkellett utazni nélküle.

Mi mielött elmentünk a wc.jét tisztàba tettük.

Raktunk ki 2 helyen tàlba szàraz eledelt,meg màsik két helyen friss vizet(hogy el ne fogyjn:)))))))))

bàr ha a pincében van,akkor csinàlj neki kartont tele rongyokkal,és ott is helyezz el több helyen szàrazeledelt!

Meg 2 tàlba friss vizet.

Nem tuom hogy mi a jobb,nekem a lakàsban van,nem érezte magàt rosszul,hogy bezàrtuk,jol àraludta a pàr napot,melegen,enni is volt elötte mit,meg hidd el feltalàlja magàt(egy kis pokkal képes oràkig jàtszani:))))))))))))))))))))))

2008. nov. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek nem hagyhatom kint a teraszon? Nem akarunk belőle szobacicát nevelni, 7 hónapos a kisbabánk, direkt kinti cicát szeretnénk, félek, akkor már így marad..jön a Karácsony, akkor is elutazunk a macskát meg majd mindig be kell zárnom, vagy ha nagyobb lesz kint hagyhatom???
2008. nov. 25. 12:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Most még zárd be, ne azért, hogy szobacica legyen, hanem azért, mert még pici, és még nem szokta meg a helyet, ha nagyobb lesz, sztem kint is hagyhatjátok, mert egyrészt már ismerni fogja a terepet, és tudja, "hol kap enni", hol van otthon. Én még panelban lakom, madaraim vannak, de náluk is működik, egyik papagájom képzeld, elrepült régebben, és pár óra sétarepülés után vissza is jött, itt volt otthon, és ezt tudta, de addigra már tudta is, hogy hol van az otthon, volt miről megismernie. (szegény már nem él) Szerintem a többi állatnál is valahogy hasonlóan hozzá kell szoktatni a környezetéhez, hogy ha el is csavarog, ráismerjen.
2008. nov. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a 3 napig lesz kajaja, akkor nem fog elmenni. Nalunk soha eletukben nem voltak a lakasban a macskak, es sosem mentek el, max vadaszni. Bar ok oda szulettek.
2008. nov. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A cicának valóban kell egy kis idő, mire megtanulják, hol az otthon. Ez kb. egy hónap. Nekünk régen kiscica volt, hogy elcsavargott és eltévedt! Sok héttel később értesültünk róla, hogy néhány szomszéddal odébb egy farakás mögött van egy "kóbor" kiscica. Amikor meghallottuk, gyorsan átrohantunk és kiderült, hogy a mi elveszettnek hitt kiscicánk volt. Ő is megismerte a gazdáit és láthatóan megnyugodott hogy végre megtaláltuk. Szóval minket már megismert, de az elkóborlás utáni hazatalálás még nem működött.

Később viszont nagyon profin kialakul ez a macskáknál. Elviheted sok km-re, akkor is haza fog találni, szóval ez csak az első időkben gond. Mi új kiscicát általában pár napra bezártuk emiatt és ott etettük, utána viszont szabadon élt a kertben vagy akár a kerítésen túl. A macska egy öntörvényű, szabad állat, megy amerre tetszik neki, de ha már nem kiscica akkor vissza fog menni a szerető gazdihoz, akitől a kaját és simogatást kapja. (Egyébként mi a lakásba soha nem engedtük be.)

2008. nov. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, de kérek egy konkrét választ: 3 hete nálunk levő 2 hónapos kiscicát kint hagyhatok 3 napra?
2008. nov. 25. 12:48
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét válasz: Nem
2008. nov. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem elég konkrétak a fentebb leírt indokok, hogy miért nem?
2008. nov. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem hagyhatod kint. Nem fogja tudni, mi van, és elcsatangol. Amilyen kicsi, talán vissza se talál. Mamámé is így veszett el, pedig az nagyobb volt.

Szerintem a teendő: Csukd be, és egy szomszédot kérj meg, hogy naponta menjen át ellenőrizni, etetni és esetleg egy kicsit kiengedni futkározni.

Ha felnőtt nem vállalja, biztos van egy szomszéd gyerek, aki némi kis zsebpénz fejében elvállalja! Mi is csináltuk így, és nagyon bevált a dolog!!! A gyerekek 1000-2000 ft-nak is nagyon tudnak örülni, és általában megbízhatók.

2008. nov. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!