Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a macskám az agresszív viselkedéről?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hónapos kislány cicám. Nagyon agresszívan viselkedik, az egyil pillanatban egy ölelni való kis gombolyag, aztán átváltozik egy kis párduccá. Lehet, hogy ez még csak azért van mert kicsi és játszani szeretne? Nagyon erősen harap és karmol, sokszor véresre. Ha hagyom akkor felnőttkorában is támadni fog?

2020. júl. 2. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A macskád nem agresszív és támad, hanem játszik. Nem érdemes hagyni, mert 1 év múlva is csinálni fogja. Ne hagyd ott a kezed, ha durvul, érdemes éles hanggal jelezni neki, hogy fáj, illetve el is lehet lökni.
2020. júl. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább játszani akar talán ajánlani tudom hogy egy helyre egy kis logó gombolyagott amivel tudd játszani vagy egy macskakaparott amivel tudd játszani a macska
2020. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne hagyd ! Nekem az első cicám is ilyen játékos volt, eleinte nem fájt , a kis karmaival nem tudott megsérteni, gondoltam kinövi. Hát nem! Nem szabad hagyni a kisvicának hogy játsszon a kezeddel. Ha játékos kedvében van, húzogass neki fonalat, mozgass neki zseblámpát a földön. A lényeg hogy játssz vele de nem támadhat rád sosem. Kiabálj rá, lehetőleg mindig ugyanazt a szót, pl NEM! és egy idő után berögzül. Illetve, állj fel és hagyd őt ott, ha agresszív. Hidd el, tudni fogja. De ha ez nem hat, ilyen spriccelos vegyszeres üveget moss ki jól, töltsd meg sima vízzel, és ha agresszív, kiabálj rá, ha nem áll le, spricceld le vízzel. Valószínű pár óráig nem látod, meg fog sértődni. De hamar megtanulja, és nem is fáj neki
2020. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!