Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám folyton rám támad, de...

A cicám folyton rám támad, de miért?

Figyelt kérdés

4 hónapos kandúr, kb 2 hónapja van velünk. A szüleimre abszolút nem ugrál, és nem támad rájuk, max apám kezét harapdálja ha játszanak. Ezzel szemben engem teljesen terrorizál. Egyszerűen nem lehet egy lépést tenni a házban, mert folyton a lábamra ugrik, kiereszti a karmát, és harap. Van, hogy szabályosan csüng a lábszáramon. Egyelőre még nem történt komolyabb sérülés, de tele vagyok karmolásnyomokkal. Ha pedig nem éri el a lábam(pl ha fekszem), akkor megelégszik a kezem letámadásával. Míg kisebb volt, csak a játéknál harapott, de most már egyre elevenebb. Egyre jobban kezd fájni az egész, félek mi lesz, ha nagyobb lesz.

Egyébként még az az érdekes az egészben, hogy a családból én foglalkozok vele a legtöbbet. Igazából az én macskám. Én szeretgettem, etettem, játszottam vele meg ilyenek.

Szóval nem értem. Apám szerint csak játszik. De eddig nem csinált ilyet, és egyre vadabb.

Hogyan szoktassam le erről?És egyáltalán miért csinálja ezt PONT velem?


2010. aug. 2. 11:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy egyszer "megbántottad"? Vagy valami rosszat csináltál vele? Vagy lehet hogy egyszerüen veled is játszani akar és te kicsit durvábban bánsz vele és így akar veled játszani!
2010. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
szeret a macskád, ezért veled akar játszani, ilyen egyszerű... :) sajnos vagy megszoksz, vagy megszöksz, a macskát nemigen lehet erről leszoktatni...
2010. aug. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Abszolút nem bánok vele durván, hisz imádom ezt a kis mocskot:)

De most hogy mondod, pár napja jöttem haza egy 1 hetes nyaralásból, és azóta csinálja ezt ilyen durván. Nem tudom, hogy ennek köze van-e a dologhoz...

2010. aug. 2. 12:05
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
Te vagy a főnök nem? Harapj vissza!
2010. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Igen, otthonhagytad, anélkül hogy vitted volna(tudom nem lkehetett, de a macska így gondloja) így most ,,nem szereted'' ezért téged sem szeret, vagy megszokja, hogy megint ittvagy vagy sokáig ígymarad
2010. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:

lehet hozzá köze, mert a macskád megsértődött, hogy egyedül hagytad. ilyenek ezek a dögök... :D

majd megnyugszik ;)

2010. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
50%-osnak, JAh hogy még durvább legyen a macska?-.-'
2010. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12:04 nek igaza van csak játszani akar veled mert téged kedvel a legjobban.
2010. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

szia! persze imád téged a cicód, ő így fejezi ki.sajnos mi nem vagyunk szőrösek, hogy fölfogjuk a szeretet "nyomait". azért, ahogy idősödik, visszavesz a játék hevességéből.

üdv-cicás-

2010. aug. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
megakar ölniO.o
2010. aug. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!